PIROTSKO NASELJE U STRAHU ZBOG DIVLJE SVINJE: "Uselila" se u napuštenu kuću, meštani se plaše za svoju za decu (FOTO)
ŽITELjI pirotskog naselja Stanica, već mesecima imaju nesvakidašnjeg gosta, o kome po svemu sudeći niko ne brine.
V. Ćirić
Reč je o divljoj ili pripitomljenoj divljoj svinji koja izlazi iz dvorišta jedne naputene kuće i šeta se među parkiranim automovilima, ali dolazi i do obližnje ulice u kojoj se često igraju deca.
V. Ćirić
- Nemamo pojma odakle ta životinja ovde niti ko je enentualno doveo i pustio. možda je i sama odnekud došla. Jednom sam prolazila biciklom i ona je počela da juri zamnom. Izgleda kao poludivlja ili divlja. Ovde je bar dva meseca i postoji realna opasnost da nekada nasrne na decu koja se ovuda često voze biciklima - kaže Z.M., žiteljka ovog dela grada.
Meštani dela grada blizu Železničke stanice nadaju se da će se vlasnik javiti i pokupiti svoju životinju koja izgleda pitomo ili da će je na kraju pokupiti nadležne službe veterinara. Malo je verovatno da je zaražena svinjskom kugom jer je u odličnoj kondiciji i lepo izgleda.
Preporučujemo
DOBRODOŠLI U GRAD POD PRŽAROM: Vranje dobilo znamenje u bojama srpske zastave
27. 08. 2020. u 14:12
DUNAV KAO MORE: Druženje Somboraca u vikend naselju kod Apatina (FOTO)
27. 08. 2020. u 12:17
PRINOS ISPOD OČEKIVANOG: U toku žetva suncokreta, otkupna cena varira (FOTO)
27. 08. 2020. u 12:00
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (4)