ODRŽAVA SE 68 GODINA: Leskovac domaćin Festivala fotografije Srbije
U Leskovačkom kulturnom centru biće održana trodnevna manifestacija pod nazivom „Festival fotografije Srbije“.
foto: I.Mitić
Manifestaciju je ustanovio Foto savez Srbije(FSS), a njen najznačajniji deo je Republička izložba fotografija koja se održava već 68 godina.
Leskovac je bio njen domaćin ove izložbe FSS 1986. i 1993. godine i ovo je treći put da će najznačajniji radovi njegovih članova biti predstavljeni u gradu na Veternici.
Otvaranje manifestacije, čije je suorganizator Foto klub „Leskovac“, najavljeno je za petak 13. jun, a tokom tri dana njenog trajanja biće održane tribine, promocije fotomonografija, video projekcije, prezentacija foto opreme, dok je za učesnike organizovan obilazak znamenitosti Leskovca i okoline.
Preporučujemo
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO JE ČKALjA DOBIO STAN: Živeo sa porodicom u garsonjeri, a onda je usledila iznenadna poseta u novogodišnjoj noći
LEGENDARNI glumac i jedan od omiljenih komičara bivše Juge, Miodrag Petrović Čkalja zabavljao je generacije gledalaca. "Paja i Jare", "Kamiondžije", "Servisna stanica", "Ljubav na seoski način", Vruć vetar", "Put oko sveta" su samo neka od ostvarenja u kojima je igrao i izazivao kod ljudi jednu od lepših emocija - smeh.
01. 01. 2026. u 12:31
Komentari (0)