SMEĆU ODZVONILO: U Somboru se nastavlja ukljanjanje divljih deponija
Javno komunalno preduzeće „Čistoća“ u Somboru nastavlja uklanjanje manjih divljih deponija u gradu i naseljenim mestima.
foto: Grad Sombor
Akcija sprovedena na nekoliko lokacija duž puta Sombor – Bački Monoštor odakle je uklonjen nesavesno odložen otpad, a ekipe „Čistoće“ radile su i na lokacijama „Baračka“ i “Mrtva Baračka“ u Bezdanu, gde su takođe sanirane manje divlje deponije.
-Još jednom apelujemo na građane da savesno odlažu otpad u skladu sa propisima i koristeći usluge koje preduzeće nudi, ne samo zbog ružne estetske slike koju stvaraju gomile smeća ostavljene u kanalima, pokraj puteva i poljoprivrednog zemljišta, već prvenstveno zbog izuzetno nepovoljnog uticaja na životnu sredinu koji nepropisno odloženi otpad ima - kažu u somborskoj "Čistoći".
Akcije uklanjanja manjih divljih deponija sprovedene su uz podršku Grada Sombora i Ministarstva zaštite životne sredine.
Preporučujemo
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)