PODRŠKA ZA POLJOPRIVREDNIKE IZ KRAGUJEVCA : Za nove traktore do 700 000 dinara
Grad Kragujevac raspisao je devet javnih poziva za dodelu podsticajnih sredstava u oblasti poljoprivrede i ruralnog razvoja za ovu godinu. Iz gradskog budžeta u tu svrhu opredeljeno je 94 miliona dinara.
Foto : RTK
Poljoprivredna gazdinstva sa teritorije grada mogu da konkurišu za podršku u nabavci novih traktora do 700.000 dinara podsticaja, kao i priključne mehanizacije do 150.000 dinara po gazdinstvu, novih mašina i opreme za stočarstvo, plastenika i sistema za navodnjavanje, višegodišnjih zasada voćaka i vinove loze, nabavku priplodnih grla, veštačkog osemenjavanja, opreme za pčelarstvo, kao i za sufinansiranje osiguranja useva i životinja.
Rok za podnošenje zahteva teče od dana objavljivanja javnog poziva pa sve do utroška sredstava, a najkasnije do 14. novembra 2025. godine, s tim što će se zahtevi razmatrati po redosledu pristizanja.
Javni pozivi biće objavljeni na zvaničnoj internet stranici grada Kragujevca www.kragujevac.ls.gov.rs i oglasnim tablama seoskih mesnih kancelarija.
Preporučujemo
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)