TRKA DO JUNAKA: Od Drine do Gučeva
„TRKA do Junaka“, koju je organizuje, tradicionalno, domaćin iz Jadra, Zoran Mirković Mirkač, bila je i ovoga puta spektakularna . Sabrala je 132 takmičara, koji su se upustili u avanturu kroz netaknute lepote planine Gučevo i obale reke Drine.
foto v mitrić
Promoteri trke, među kojima su bili Jovica Spajić, najbolji ultramaratonac na svetu, televizijski kuvar Saša Mišić, bivši bokserski šampion Milinko Kuzmanović i poznati pevač Nikola Rokvić, doprineli su posebnoj atmosferi.
Staza dugačka 11 kilometara bila je izazovna i teška, ali takmičari su hrabro savladavali sve prepreke, pokazujući izvanrednu izdržljivost i sportski duh.
U ženskoj kategoriji, najbolje rezultate postigle su: Mina Kosanović, koja je osvojila 300 evra i vikend za dve osobe, Ivana Živković, nagrađena sa 200 evra i punim pansionom za dve osobe na istom mestu, Lea Petrović, koja je osvojila 100 evra i noćenje za dve osobe na Sunčanoj reci.
“Trka „Do Junaka“ nije samo sportski događaj, već i prilika da se istraže prirodne lepote ovog kraja i uživa u svežem planinskom vazduhu”, ističe Zoran Mirković, vlasnik Sunčane reke.
Organizatori su najavili da će trka postati tradicionalna manifestacija koja će svake godine okupiti sve više zaljubljenika u prirodu i sport.
- Puno mi je srce kad se vidi sa koliko ljubavi i žara naši mladi, divni ljudi, vole naš div junake, poklanjajući im, na ovaj način, i deo sebe - kaže domaćin Zoran Mirković Mirkača. -Ovo je kraj od Boga dat u po lepotama predela i čuvenim ljudima našeg roda.Svi koji su došli na trku pokazali su veličanstveno poštovanje prema njima.
Preporučujemo
PROMENA REŽIMA SAOBRAĆAJA: U ponedeljak počinju radovi u delu Novog Sada
27. 02. 2026. u 14:29
PREDŠKOLSKE GRUPE U SENjU I SUPSKOJ: Lepe vesti iz ćuprijske PU „Dečja radost“
27. 02. 2026. u 13:46
PRILIKA ZA RASELjENE SA KOSOVA: U Paraćinu još traje konkurs za seosku kuću
27. 02. 2026. u 12:47
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)