ZA JUBILEJ, VINO TEKLO U POTOCIMA: U Novom Sadu održan 20. Međunarodni festival vina „Interfest“
MEĐUNARODNI festival vina „Interfest“, koji je u svom jubilarnom, 20. izdanju, minulog vikenda bukvalno protekao novosadskim Trgom slobode, obeležio je nastup više od stotinu izlagača sa 500 različitih vinskih etiketa i hiljade posetilaca.
S.B.
Oni su na manifestaciji koja promoviše vinsku kulturu, imali priliku da degustiraju božanske napitke iz Srbije i regiona, kao i iz Portugalije, Španije, Italije, Grčke, Francuske, Mađarske i Čilea.
- Za dve decenije druženja sa Novosađanima, kroz festival je prošlo više od pola miliona ljubitelja dobre kapljice a, zanimljivo je, nije se desio ni najmanji incident- kaže Nataša Budisavljević- Radišić, osnivač manifestacije.- To dovoljno govori o našoj publici i izlagačima, proizvođačima vina i posebno malih, porodičnih vinarija koje po pravilu izdvajamo u prvi plan. Veliki broj njih je sa nama od prvog dana i imamo na čega da budemo ponosni.
Značajan festivalski sadržaj čine edukativni programi, predavanja, vinske radionice … na kojima, između ostalog, stručnjaci na zanimljiviv način „uparuju“ vino sa hranom, posebno sirevima i domaćim špecijama. Naročito je među posetiocima popularan muzički program, u okviru kog sa glavne festivalske bine ispred Gradske kuće, dopiru zvuci tamburaša ali i zabavne, latino, pop, kancone i šansone, ambijentalne muzike...sve u režiji profesora Aleksandra Dujina.
- Redovan sam posetilac od prvog festivala i sviđa mi se koncept po kom u razgovoru sa vinarima saznam više o njihovim proizvodima. Naravno, degustacija je neizbežna, i uvek su tu prijatelji i lepa druženja uz prijatnu muziku- kaže Ilija Ramić, penzioner.
Ovogodišnju manifestaciju, obeležio je sjajan nastup Velikog tamburaškog orkestra RTV Vojvodina. Predstavili su se i proizvođači sireva, meda… sa tezgi su se nudili čvarci, kulen, šunka, štrudle i razni vojvođanski kolači i mezetluci. Promovisani su i vinski putevi Novog Sada i Riđice na kojima se neguje pečat podneblja, kao i turističke organizacije Vršca, Sremskih Karovaca, Bačke Palanke i Novog Sada.
Preporučujemo
MOSTOVI SARADNjE: Smederevo okuplja delegacije iz regiona pred "Nušićeve dane"
08. 12. 2025. u 13:21
BEZ STRUJE SUTRA DEO PARAĆINA: Najavljeni radovi na niskonaponskoj mreži
07. 12. 2025. u 23:15
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)