NOVOGODIŠNJI KONCERT: Kamerni hor 23. decembra u Zrenjaninu (FOTO)
ZRENjANINSKI kamerni hor Novogodišnji koncert održaće u petak, 23. decembra, u 19 časova u Muzeju u ovom gradu, uz besplatan ulaz za sve zainteresovane.
Tibor Arva
Kamerni hor je 2018. godine osnovala master teoretičarka umetnosti i dirigentkinja Andrea Poša, sa idejom očuvanja i popularizacije dugogodišnje tradicije horskog pevanja u Zrenjaninu.
Tibor Arva
Na repertoaru Novogodišnjeg koncerta naći će se kompozicije modernog stvaralaštva, aranžmani koje su uradili članovi hora, kao i studenti Akademije umetnosti u Novom Sadu.
Tibor Arva
Inače, kamerni hor iz Zrenjanina je do sada nastupao na horskim festivalima Slobodan Bursać, Novi prostori, humanitarnom koncertu Nebojši za klarinet, u predstavama smederevskog pozorišta Patos „Unutrašnja svetla” i „Indigo” zrenjaninskog kreativnog centra Cekom i u Noći muzeja u Zrenjaninu.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)