OD SVIH, ZA SVAKOGA: U Pirotu otvoren trodnevni tradicionalni vašar
POVODOM gradske slave Velike Gospojine, u Pirotu je otvoren tradicionalni vašar koga zbog korone nije bilo dve godine.
Foto: V. Ć.
Na placu u Prisjanskom naselju okupio se veliki broj trgovaca i ugostitelja, kao i zabavnih parkova, a opšti utisak je da je posećenost ove godine veća od uobičajene.
Uz veliku ponudu tekstilne robe, posetioci mogu da kupe i raznu drvenariju, polovnu tehničku robu, plastičnu robu, ali i vašarske specijaltete poput mekika koje su se prodavale po ceni od 70 dinara za komad.
Foto: V. Ć.
Karta za mališane koji su se vozali „ljuljali se“ ili „leteli“ na nekoj spravi je od 200 dinara pa naviše, dok su sendviči vredeli od 250 dinara pa naviše.
Vašar je okupio veliki broj prodavaca iz jugoistočne Srbije, a među posetiocima su bili i gosti iz susedne Bugarske.
Preporučujemo
SCENE SA MESTA NESREĆE KOD NIŠA: Devojčica od 17 godina teže povređena (FOTO)
27. 08. 2022. u 15:19
KAKO UŠTEDETI STRUJU: Pet jednostavnih trikova - važna je samo disciplina
29. 08. 2022. u 08:13
PET NAJLEPŠIH SRPSKIH ŽENSKIH IMENA: Vezuju nas za veru i tradiciju, a nose snažnu simboliku
28. 08. 2022. u 18:23 >> 18:29
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)