BRŽE DO POPRAVKE Pokrenuta aplikacija za prijavu udarnih rupa na putevima u Kraljevu
Zahvaljujući nedavno pokrenutoj aplikaciji na sajtu Javnog preduzeća za uređivanje građevinskog zemljišta u Kraljevu na kojoj građani mogu prijaviti udarne rupe na asfaltiranim putevima, sanacija takvih oštećenja na saobraćajnoj infrastrukturi u gradu na Ibru trebalo bi da se odvija brže i efikasnije.
G.Šljivić
Kako saznajemo u ovom preduzeću, nakon što je slična aplikacija za prijavu kvarova na janoj rasveti pokazala dobre rezultate, u eri modernih tehnologija odlučeno je da se isti vid komunikacije sa građanima ostvari i kada se radi o udarnim rupama i oštećenjima na kolovozu.
- Građani su najbolje upućeni gde i šta hitno treba popraviti jer ni mi, ni ovdašnji „Putevi“, ne raspolažemo sa dovoljno ljudstva da u svakom trenutku pokrijemo celokupnu gradsku teritoriju. Prijava je potpuno jednostvana uz neophodno popunjavanje par polja kako bi se efikasnije delovalo, a postoji i mogućnost postavljanja fotografija - kaže Marica Mijajlović, direktorka JP za uređivanje građevinskog zemljišta u Kraljevu.
G.Šljivić
Putem aplikacije na sajtu ovog Javnog preduzeća građani su već prijavljivali udarne rupe na kolovozima u gradu i okolini, a na nadležnima je da u što kraćem roku ta oštećenja otklone.
- Imamo odličnu komunikaciju sa lokalnim, kao i državnim „Putevima i drugim institucijama u zavisnosti u čijoj se ingerenciji saobraćajnica nalazi – dodaje Mijajlovićka. - Tako će, na primer, rupe kod pružnog prelaza na obilaznici u Ratini uskoro biti sanirane, iako nisu u našoj nadležnosti.
Preporučujemo
MOSTOVI SARADNjE: Smederevo okuplja delegacije iz regiona pred "Nušićeve dane"
08. 12. 2025. u 13:21
BEZ STRUJE SUTRA DEO PARAĆINA: Najavljeni radovi na niskonaponskoj mreži
07. 12. 2025. u 23:15
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (2)