NAMIRNICE OBEZBEĐENE DO PROLEĆA Kraljevačka Narodna kuhinja sprema obroke za 600 najsiromašnijih građana

Goran Ćirović

10. 05. 2022. u 13:23

Zahvaljujući potpisivanju sporazuma između Crvenog krsta i Ministarstva za rad, zapošljavanje i socijalnu politiku, obezbeđena su sredstva za nesmetan rad Narodne kuhinje u Kraljevu tokom narednih devet meseci.

НАМИРНИЦЕ ОБЕЗБЕЂЕНЕ ДО ПРОЛЕЋА Краљевачка Народна кухиња спрема оброке за 600 најсиромашнијих грађана

G.Šljivić

To praktično znači da je u dovoljnim količinama obezbeđeno svih 10 osnovnih životnih namirnica za pripremanje obroka najsiromašnijim Kraljevčanima sve do kraja ove i u prvom kvartalu naredne godine.

- Osim od resornog Ministarstva, uplate nam redovno i ustaljenom dinamikom stižu i od kraljevačke lokalne samouprave. Upravo zahvaljujući srerdstvima od države i grada, kao i od donatora, obroci su i mnogo kvalitetniji nego pre nekoliko godina – kaže Radmila Dobrić, sekretarka kraljevačkog Crvenog krsta.

Usluge Narodne kuhinje svakodnevno koristi 600 najsiromašnijih meštana grada na Ibru i oni redovno dobijaju po pola vekne hleba i pola litra kuvanog obroka koji je, u skladu sa mogućnostima, dva do tri puta nedeljno sa mesom.

- Planiramo otvaranje još jednog distributivnog mesta Narodne kuhinje na Beranovcu gde smo od lokalne samouprave dobili jedan objekat na korišćenje u periodu do 10 godina. Na tom području imamo značajan broj korisnika kojima je komplikovano da svakodnevno po obrok dolaze do centra grada, a istovremeno bi se i rasteretio postojeći centar za podelu hrane – dodaje Radmila Dobrić. - Naravno, neophodno je da se objekat najpre renovira, adaptira i privede nameni. Potrudićemo se da to bude u što kraćem roku.

BEZ ZASTOJA

Uprkos povremenim problemima i teškim periodima, Narodna kuhinja u Kraljevu bez prestanka funkcioniše od 2002. godine pripremajući obroke za najsiromašnije Kraljevčane. Mnogima od njih to je i jedino toplo jelo koje pojedu tokom nedelje.

- Sve je ukusno, nemam zamerke ni na kvalitet, ni na količinu – kaže jedan od korisnika Narodne kuhinje. - Mnogo mi znači što imam siguran obrok, a ponekad nam sleduju i paketi namirnica i sredstva za higijenu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

PUNI GORČINE I MRZOVOLJE: Ovo su TRI najnegativnija horoskopska znaka