BEBE NA KALENDARIMA: U Dimitrovgradu okončana kampanja „Da nas bude više“ (FOTO)

В.Ћ.

09. 02. 2022. u 12:40

PROMOCIJOM kalnendara sa likovima beba rođenih prošle godine na teritoriji ove opštine, u Dimitrovgradu je okončana ovogodišnja kampanja posvećena povećanju nataliteta „Da nas bude više“.

БЕБЕ НА КАЛЕНДАРИМА: У Димитровграду окончана кампања „Да нас буде више“ (ФОТО)

Foto: V.Ćirić

Izradu i promociju kalendara organizuje Patronažna služba Doma zdravlja uz pomoć Fondacije „Zamisli život“ , pod pokroviteljstvom lokalne vlasti.

Na području dimitrovgrdske opštine lane je rođeno svega 36 beba, a cilj kampanje je da se prodajom kalendara sa njihovim likovima, ali i drugim akcijama pospeši natalitet koji je ovde decenijama unazad u opadanju, kao i da se prikupljena srestva usmere u humanitarne svrhe.

Foto: V.Ćirić

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su grobari iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)