DNEVNO 18 LEKARSKIH TIMOVA: Kovid centar u Novom Sadu skoro svakog dana se suočava sa ogromnim brojem pacijenata
S OBZIROM na to da se skoro svakog dana suočavaju sa oghromnim brojem pacijenata koji dolaze u Kovid centar na Novom naselju u Novom Sadu, iz Doma zdravlja „Novi Sad“ podsećaju da se u objektu na Novom naselju ne nalazi jedna Kovid ambulanta, već kompleksan sistem u kojem radi 125 zdravstvenih radnika, plus službe koje pomažu da sve funkcioniše kao jedan centar.
FB Dom zdravlja Novi Sad
- Potrebu da se pod jedan krov stave sve službe koje se bave kovid pacijentima prepoznali smo pre skoro dve godine – navode u Domu zdravlju. Deo sistema su dnevno 18 lekarskih timova, Kovid ambulanta za trudnice, RTG dijagnostika na dva aparata, laboratorijska dijagnostika koja dnevno uradi od 600 do 800 analiza, jedan tim za svakodnevnu dezinfekciju svih prostorija.
Najvažnija stavka je, kako ističu, da ni jedan pacijent ne čeka napolju i nije upućen na više instance bez kompletno urađene dijagnostike. Još podsećaju da rade neprekidno, u kontinuitetu, već 655 dana, i da, iako su ekipe iscrpljene, i dalje su tu na raspolaganju građanima.
Preporučujemo
PODRŠKA RASELjENIMA SA KOSOVA U ĆUPRIJI: Građevinski materijal za završetak četiri kuće
05. 03. 2026. u 16:47
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (1)