SVIRA "FRENK SINATRA": Koncert orkestra koji čine mahom srednjoškolci
KONCERT omladinskog orkestra "Frenk Sinatra" iz Zrenjanina, u kojem su uglavnom srednjoškolci, održaće se u petak, 22. oktobra, sa početkom u 20 časova, u Kulturnom centru u Zrenjaninu.
Foto: B.G.
Orkestar će se predstaviti numerama filmske muzike „Iznad duge“ iz filma „Čarobnjak iz Oza“ i „Larina pesma“ iz filma „Doktor Živago“, zatim valcerom „Dunavski valovi“ Jovana Ivanovića, srpskom tradicionalnom pesmom „Tamo daleko“ i čuvenom meksičkom tradicionalnom pesmom „Selito Lindo“, koje će izvoditi solistkinje Marija Aleksić i Blanka Hajnal.
Ulaz na koncert je slobodan za sve ljubitelje klasične, filmske muzike, džeza, valcera.
Preporučujemo
MAJA GOJKOVIĆ O BORBI ZA DRUŠTVO BEZ NASILjA Položaj žena sve bolji i bolji
09. 12. 2025. u 20:00
SVEČANO OTVORENE NOVA ZGRADA MZ I OBNOVLjENA SALU SOKOLSKOG DRUŠTVA Futogu po zasluzi
09. 12. 2025. u 16:29
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)