U "CRVENOJ" ZONI PET PACIJENATA: Epidemiološki presek za Rudničko-Takovski kraj
PREMA preseku od jutros u osam sati, u "crvenoj" zone Opšte bolnice u Gornjem Milanovcu, u kovid delu Grudnog odeljenja, trenutno se leči pet pacijenata.
Foto: M.Bošnjak
- Dva pacijenta imaju pozitivan PCR test, jedan negativan, dva čekaju rezultate testiranja. Tokom minula 24 sata, jedna osoba je primljena na lečenje, sa simptomima koji ukazuju na moguću infekciju korona virusom – kaže dr Predrag Šutić, v.d. direktora te bolnice.
Njeno Grudno odeljenje, odnosno njegov kovid deo je, podsetimo, sada jedino preostalo u toj "crvenoj" zoni, iz koje su izašli Interno i Neurologija.
Po dosadašnjim podacima Doma zdravlja u Gornjem Milanovcu, broj kovid pozitivnih osoba u ovom aktuelnom "piku" epidemije je 3.351, od kojih je najveći deo izlečen.
Epidemiju kovid-19 u Rudničko-takovskom kraju, izveštajno pratimo u dve etape. U prvoj, od njenog početka u martu prošle godine, do smirivanja u maju, ukupno je obolelo 60 lica, od kojih su petoro preminuli, svi ostali su izlečeni. U drugoj etapi, računajući od polovine juna 2020. i u aktuelnom "piku" pandemije, po zvaničnim podacima ukupno su zaražena 3.351 lica, uz nažalost 122 smrtne žrtve.
Preporučujemo
SNAŽNO UZ MUZIKU: U Kragujevcu otvoren Arsenal fest, prvi od poečtka pandemije
25. 06. 2021. u 09:12
DAN BEZ NOVOOBOLELIH I UMRLIH: Epidemiološki presek za Rudničko-takovski kraj
24. 06. 2021. u 14:39
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)