DAVAOCI MOGU BITI I VAKCINISANE OSOBE: Vanredno prikupljanje krvi danas u centru Novog Sada, potrebno 250 davalaca dnevno
VANREDNA akcija prikupljanja krvi biće organizovana danas (četvrtak) u centru Novog Sada (Trg slobode) od 13 do 17 sati.
Foto: J.S.
Kako poručuju iz Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine, dragocenu tečnost koja život znači mogu da doniraju i vakcinisane osobe.
- Krv mogu da daju sve zdrave osobe od 18 do 65 godina starosti, ukoliko zadovolje medicinske uslove i kriterijume nakon laboratorijskog i lekarskog pregleda, koji se obavlja u sklopu davanja krvi. Svako ko se dobro oseća i smatra da je zdrav može biti potencijalni davalac krvi. Jednim davanjem krvi spasavate tri života - navode u pokrajinskom Zavodu.
Osobe koje su vakcinisane protiv kovida 19 mogu da daju krv odmah ukoliko su primile Fajzer ili kinesku vakcinu. Ukoliko su primile "Sputnjik V" ili Astrazeneka cepivo, svoj dolazak na akciju davanja krvi treba da odlože za dve nedelje.
Razlog za ovu vanrednu akciju prikupljanja krvi je velika potreba za svim komponentama krvi svih krvnih grupa, posebno nulte krvne grupe.S obzirom na to da klinike prelaze u redovan sistem rada, veći broj jedinica krvi je potreban gotovo za sve bolnice u Vojvodini.
-Leto je pred nama kada je i uvek manji odživ davalaca krvi, zato je sada važno da sa stabilnim zalihama krvi uđemo u ovaj period. Dnevno je potrebno oko 250 davalaca krvi kako bi se podmirile sve potrebe pacijenata – apeluju iz Zavoda za Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine.
Preporučujemo
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (0)