ŠAPOVALOV KRENUO PA STAO: Nadal posle preokreta u četvrtfinalu Rima

13. 05. 2021. u 17:21

ŠPANSKI teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale ATP masters turnira u Rimu posle velike borbe i preokreta u meču sa Kanađaninom Denisom Šapovalovim - 3:6, 6:4, 7:6 (3). Meč je trajao tri i po sata, od toga samo 12. gem trećeg seta gotovo 11 minuta.

ШАПОВАЛОВ КРЕНУО ПА СТАО: Надал после преокрета у четвртфиналу Рима

Foto AP

Protivnik u borbi za polufinale biće mu bolji iz meča Zverev - Nišikori koji je počeo nešto kasnije.

Šapovalov je odlično počeo meč i u prvom setu potpuno dominirao nad kraljem šljake, koji je u Rimu devet puta dizao pobednički pehar.

Počeo je odlično i drugi set, poveo na startu 3:0, ali je tu stao što je Nadak iskoristio za preokret i izjednačenje.

Imao je Kanađanin priliku i u odlučujućem setu, prvi stigao do brejka, opasno pretio u 10. i 12. gemu kad je Nadal servirao za ostanak u meču, ali sve nalete mladog protivnika odbio je iskusni bik sa Maljorke, a onda u taj-brejku dominirao - sve je bil orešeno već n 4:1.