POLJAKINJA SLAVILA U ADELAIDU: Iga Švjontek podigla pehar
ŠAMPIONKA Rolan Garosa, Iga Švjontek, pobednica je turnira Serije WTA 500 u Adelejdu.
FOTO: AP
Ona je u finalu bila bolja od Belinde Benčić iz Švajcarske, 6:2, 6:2 u meču koji je trajao svega 68 minuta.
To je druga profesionalna titula u karijeri za teniserku iz Poljske i prva u ovoj sezoni.
Švjontek je napravila četiri brejka u meču.
U prvom setu je oduzela servis drugoj nositeljki turnira u šestom i osmom gemu, dok je u drugom setu to uradila u četvrtom gemu za 3:1 i konačno u osmom za 6:2.
Švjontek je osim 470 bodova dobila i ček na 68.570 dolara.
Ona je do svoje druge titule došla posle samo tri odigrana turnira, a samo je pet igračica za manje turnira Serije 500 i jačih, uspelo da stigne do drugog trofeja, a to su uz nju i Venus Vilijmas, Viktorija Azarenka, Simona Halep i Ešli Barti.
(B92)
Preporučujemo
IGA IZNENADILA IZJAVOM: Jedini igrač koji me je fascinirao je Rafael Nadal
25. 02. 2021. u 16:04
ZBOG NjE ĆE SVI PRATITI FUDBAL U BIH: Lepa Rada neočekivano pojačanje Radnika (FOTO)
27. 02. 2021. u 12:24
SKANDAL U MANČESTERU: Fudbaler ilegalno stigao iz afrike, uhapšeni "lažni roditelji"
27. 02. 2021. u 12:11
DA LI SE FUDBALSKA BAJKA NASTAVLjA? Bodeu će biti veoma teško da odbrani dva gola prednost na "Đuzepe Meaci"
POSLE poraza od 3:1 u Norveškoj, Inter mora da krene u potpuni juriš kada u revanšu plej-ofa Lige šampiona dočekao Bode glimt pred punim tribinama čuvene "Đuzepe Meace" (21.00).
24. 02. 2026. u 07:00
CEO SVET SE SMEJE HRVATIMA: Zbog ovoga je odložena fudbalska utakmica! (FOTO)
Najnovije vesti iz Hrvatske su takve da se ceo svet smeje.
24. 02. 2026. u 19:55
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)