VELIKI PREOKRET CICIPASA: Nadal je bio viđen u polufinalu, a onda je Grk zaigrao sjajno i eliminisao Španca

17. 02. 2021. u 14:00

GRČKI teniser Stefanos Cicipas ostvario je veliku pobedo, pošto je savladao Rafaela Nadala sa 3:6, 2:6, 76(4), 6;:4, 7:5.

ВЕЛИКИ ПРЕОКРЕТ ЦИЦИПАСА: Надал је био виђен у полуфиналу, а онда је Грк заиграо сјајно и елиминисао Шпанца

Bio je šesti teniser sveta pred porazom i delovalo je da će Španac sve rešiti u tri seta, ali tenis nas je još jednom naučio koliko je nepredvidiv sport.

Nadal je odigrao dva sjajna seta, u njima je 22-godišnjem Atinjaninu dozvolio samo pet gemova.

Ipak, Cicipas je odbijao da se preda. Treći set je bio doslovno izjednačen, nije viđena nijedna brejk prilika, pa je odluka morala da bude doneta u taj-brejku. Tu je Grk odigrao sjajno, pre svega koncentrisano i sa dosta energije i produžio je meč.

Bio je drugi reket planete i dalje u prednosti, držao je sve u svojim rukama. No, Stefanos je dobio krila, sve više je pritiskao Nadala i to mu se isplatilo.

U četvrtom setu je propustio tri prilike da rivalu oduzme servis, ali je četvrtu iskoristio i poravnao rezultat.

Ušlo se u peti set u kome su igrači čuvali svoj servis, bili sigurni i očekivao se još jedan brejk. Umesto toga usledio je "bum" Grka. Napravio je brejk sa "nulom" u 11. gemu, potom spasao jednu brejk šansu i na kraju slavio u meču koji je trajao četiri sata i osam minuta.

Ovo je prvi put u karijeri da je momak iz Atine dobio meč u kome je gubio sa 2:0 u setovima.

On će u polufinalu odmeriti snage sa Rusom Danilom Medvedevim.