JOŠ JEDNA PREPREKA DO GLAVNOG ŽREBA: Troicki blizu plasmana na turniru u Sofiji

07. 11. 2020. u 18:04

SRPSKI teniser Viktor Troicki nalazi se blizu plasmana u glavni žreb turnira u Sofiji, pošto je u polufinalu kvalifikacija savladao Rusa Jevgenija Donskoja sa 6:4, 6:7(2), 6:4.

ЈОШ ЈЕДНА ПРЕПРЕКА ДО ГЛАВНОГ ЖРЕБА: Троицки близу пласмана на турниру у Софији

Trenutno 120. igrač sveta je meč počeo brejkom. Tu prednost je držao do osmog gema, kada je naš teniser najpre vratio brejk, a onda osvojio još dva gema što mu je bilo dovoljno da povede.

Drugi deo meča je protekao u izjednačenoj igri. Igrači su razmenili po jedan brejk, a onda je u 13. gemu bolji bio Rus i došao do izjednačenja.

U odlučujućem trećem setu 194. reket planete je odigrao sjajno. Napravio je jedan brejk, a rivalu nije dozvolio nijednu šansu da dođe u priliku da mu oduzme servis, pa je slavio posle dva sata i sedam minuta igra.

Troicki će se u poslednjem kolu kvalifikacija sastati sa Italijanom Fabricijom Ornagom (424. na ATP listi).