DOSTA JE BILO! Ju-Es open kakav smo očekivali, imamo i najstarijeg učesnika ikada u trećem kolu
POSLE niza senzacija konačno jedna noć kakvu smo očekivali na Ju-Es openu, favoriti su opravdali očekivanja
FOTO: Tanjug/AP
Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u treće kolo, pošto je savladao Južnoafrikanca Lojda Herisa u tri seta.
Bio je to njegov 13. trijumf u 14 dosadašnjih nastupa u glavnom žrebu na poslednjem grend slemu u sezoni, čime je izjednačio rekord „open ere” koji su držali Džon Mekinro i Lejton Hjuit.
Protiv Herisa Alkaraz je na terenu proveo dva časa i 30 minuta, a po setovima bilo je 6:3, 6:1, 7:6 (4).
Naredni protivnik biće mu Britanac Danijel Evans, koji je sa 1:6, 6:1, 6:3, 6:3 pobedio Holanđanina Botika van de Zandshulpa.
Program je kasno uveče zatvorio Danil Medvedev, ruski teniser, koji je posle tri sata uspeo da slomi otpor Kristofera O' Konela rezultatom 6:2, 6:2, 6:7, 6:2. Prethodno je Andrej Rubljov eliminisao Gaela Monfisa (6:4,6:3,3:6, 6:1), a istorijsko veče imao je Stan Vavrinka.
FOTO: Tanjug/AP
Neočekivano je Danil Medvedev na terenu proveo čak tri sata, jer je Kristofer O'Konel iznenadio odličnim tenisom u trećem setu. Kao da je Australijanac spavao tokom prva dva seta, a onda se probudio i produžio duel. Blesak je bio kratkog daha jer se Medvedev ekspresno vratio u četvrtom setu i na kraju uspeo da zakaže susret sa Sebastijanom Baezom.
Prethodno je na terenu bio Andrej Rubljov koji je igrao u derbiju dana protiv Gaela Monfisa. Ljubitelji tenisa mogli su da uživaju u nestvarnim pokretima sa obe strane mreže, Gaelovom čudesnom proklizavanju, ali i strašnim forhendima koje je slao Rus.
Prva dva seta bez problema je dobio Andrej, a onda je Francuz zablistao u trećem i vratio se u meč. Međutim, mlađi i fizički spremniji za maratone Andrej je u četvrtom setu odigrao furiozno, oduzeo protivniku dva servis gema i plasirao se u treće kolo.
Čudesni Stan Vavrinka savladao je Tomasa Ečeverija rezultatom 7:6, 6:7, 6:3, 6:2 i postao najstariji teniser koji se plasirao u treće kolo Ju-Es opena još od 1991. godine kada je to bio proslavljeni Džimi Konors.
Preporučujemo
ZAVRŠIO KARIJERU UZ REKORD: Nestvarni serviser Džon Izner na Ju-Es openu stavio tačku
31. 08. 2023. u 22:05
ITALIJAN ŽELI DA PRESKOČI JOŠ JEDAN STEPENIK: U prvom kolu je bio uverljiv!
31. 08. 2023. u 11:55
SRPSKI DUO ČINI ČUDA: Nikolić i Jović u komšiluku nastavljaju put ka evropskom trofeju
FUDBABLERI Celja u četvrtak uveče na stadionu "Z'dežele" dočekuju atinski AEK u prvom meču osmine finala Lige konferencije (21.00). Slovenački šampion pokušaće da se po drui put zaredom nađe među osam najboljih u ovom takmičenju, dok grčki predstavnik želi da odlične nastupe u Superligi upotpuni identičnim rezultatom u Evropi.
12. 03. 2026. u 06:30
KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! "Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!"
Najnovije vesti iz tenisa tiču se ATP turnira u Indijan Velsu, na koji je sa velikim ambicijama stigao i Novak Đoković.
11. 03. 2026. u 20:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)