KRAJINOVIĆ PREOKRETOM DO ČETVRFINALA: Srbin slomio Amerikanca na putu ka trofeju Kvinsa

16. 06. 2022. u 21:32 >> 21:33

SRPSKI teniser Filip Krajinović savladao je Sema Kverija u duelu osmine-finala turnira u Kvinsu koji se igra na travi. Konačan rezultat bio je 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:4

КРАЈИНОВИЋ ПРЕОКРЕТОМ ДО ЧЕТВРФИНАЛА: Србин сломио Американца на путу ка трофеју Квинса

Meč je trajao nešto manje od 100 minuta. Kveri je poveo 1:0 u setovima, pošto je napravio brejk u petom gemu.

Američki teniser uništio je u uvertiri meča Krajinovića razornim servisima, podatak da je imao samo 50 % uspešnosti prvog servisa a dozvolio jednu brejk loptu protivniku i odservirao 11 asova zvuči neverovatno.

Srpski teniser uzvratio je istom merom u nastavku i izjednačio na 1:1 uz pomoć jedne iskorišćene brejk lopte.

Na krilima tog seta momak iz Sombora je zaigrao odlučnije, krenuo da demonstrira agresivniji tenis i vinerima melje 121.tenisera na ATP listi.

Naredni Filipov protivnik biće Rajan Peniston, koji je 180. reket sveta, pa će tako naš teniser imati sjajnu priliku da se domogne polufinala turnira u Kvinsu.

ATP turnir u Kvinsu igra se za nagradni fond od 2.275.275 evra.

BONUS VIDEO: Ko su najtrofejniji teniseri na svetu?