MEDVEDEV U POLUFINALU TORONTA: Ruski teniser posle preokreta savladao Poljaka

14. 08. 2021. u 09:06

RUSKI teniser Danil Medvedev uspeo je posle velike borbe da savlada Huberta Hurkača sa 2:6, 7:6(6), 7:6(5) i plasira se u polufinale mastersa u Torontu.

МЕДВЕДЕВ У ПОЛУФИНАЛУ ТОРОНТА: Руски тенисер после преокрета савладао Пољака

Sjajan meč odigrali su drugi i 13. igrač sveta, na kraju se 25-godišnjak iz Moskve radovao. Zanimljivo do pobede je došao a da nije napravio nijedan brejk.

Takođe, Medvedev je imao samo dve prilike da rivalu oduzme servis, jednu u prvom i jednu u trećem setu.

Prvi deo meča protekao je u dominaciji Poljaka koji je napravio dva brejka i ubedljivo stigao do prednosti. Ipak, drugi je bio izjednačen, pa je odluka pala u taj-brejku, gde je bolji bio Medvedev posle 14 odigranih poena.

Odlučujući treći set takođe je bio izjednačen, ali opet je 13. gem bio taličan za Rusa koji se tako posle dva sata i 18 minuta velike borbe domogao polufinala. Treba reći da ga je odlično služio servis, pošto je zabeležio 23 asa.

Medvedev će u narenom kolu igrati protiv Džona Iznera koji je bio bolji od Gaela Monfisa, dok u drugom polufinalu igraju Stefanos Cicipas i Rejli Opelka.