TENIS JE OVO ČEKAO OD 1969. GODINE: Novak Đoković je pola čovek, pola rekord
NOVAK Đoković je šesti put u karijeri postao šampion Vimbldon, nakon pobede protiv Matea Beretinija (3:1) .
FOTO: Tanjug
Srbin je u nedelju ispisao istroju! Stigao je Rafaela Nadala i Rodžera Federera po broju grend slem titula, sada imaju po 20.
Ali, imaće nas as šansu da ih pretekne već na Ju Es openu jer je u sjajnoj formi ove sezone.
Beton je njegova omiljena podoga, a Amerikanci su mu prošle godine ostali dužni jer su ga diskvalifikovali pošto je slučajno lopticom pogodio sudijun koja je pala kada da je snajper pokosio.
Takođe, postao je tek četvrti teniser u istoriji koji je tri puta osvajao Vimbldon. Posle Pita Samprasa, Bjorna Borga i Rodžera Federera. Samo 10 igrača je uspelo da odbrani trofej na Vimbldonu u open eri.
Novak je posle Australijan opena, Rolan Garosa osvojio i Vimbldon i tako postao prvi igrač posle 52 godine koji je osvojio prva tri grend slema u sezoni.
Poslednji je to uradio Rod Lejver 1969, tada drugi put u karijeri, nakon 1962. godine. U oba slučaja osvojio je sva četiri Grend Slema u istoj godini.
Preostali igrači koji su u karijeri osvajali četiri Grend slema u istoj godini su Džek Kraford (1933), Don Budž (1938) i Lu Hoad (1956).
Prošlo je više od 10 godina od kada je jedan teniser pobedio na Rolan Garosu pa na Vimldonu. Rafael Nadal je to uradio 2010. godine, drugi put u karijeri, nakon 2008, dok je Federeru uspelo 2009.
Lejver, Borg i Federer jedini su muškarci koji su postigli prekretnicu u otvorenoj eri. Sada je Novak i to uspeo.
POGODILI SMO KVOTU 39! Naši tipsteri dominiraju! Evo novih predloga za mečeve na kojima verujemo da neće biti pobednika
DOMINACIJA!
27. 01. 2026. u 11:30
RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu bile tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca, ali... nastavak je ipak obradovao Ruse.
27. 01. 2026. u 12:45
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (1)