NORVEŽANKE U FINALU POSLE PREOKRETA: Danska vodila na poluvremenu, ali poklekla u drugom delu

18. 12. 2020. u 22:20

U FINALU Evropskog prvenstva za rukometašice igraće Francuska i Norveška.

НОРВЕЖАНКЕ У ФИНАЛУ ПОСЛЕ ПРЕОКРЕТА: Данска водила на полувремену, али поклекла у другом делу

EPA-EFE/Bo Amstrup

Nakon što su francuske rukometašice ubedljivo savladale Hrvatsku sa 30:19, Norvežanke su u skandinavskom derbiju nadigrale Dansku sa 27:24.

Dankinje su bolje otvorile susret i tokom prvog poluvremena su konstantno bile u prednosti, da bi na odmor otišle sa plus tri - 13:10.

Međutim, u drugom delu budi se Norveška i polako stvari postavlja na svoje mesto. Vrlo brzo dolazi do poravnanja (14:14), a u poslednjih desetak minuta ulazi se egal (20:20). U finišu se bolje snalazi favorizirana Norveška koja je na kraju zasluženo slavila 27:24.

Najefikasnije kod Norveške bile su Mork sa šest, Dale i Oftedal sa po četiri pogotka, dok je kod Danske najefikasnija bila Bidstrup sa sedam pogodaka.