SRBIJA SAVLADALA JAPAN: ''Delfini'' započeli loše, pa ''potopili'' Japan!

Filip Milošević

05. 02. 2024. u 15:09

VATERPOLISTI Srbije pobedili su u prvom meču Svetskog prvenstva Japan sa 17:10.

СРБИЈА САВЛАДАЛА ЈАПАН: Делфини започели лоше, па потопили Јапан!

Prvu četvrtinu je bolje otvorio Japan, u nekoliko navrata imali su prednost čak i od dva gola, ali se pri kraju prve deonice to iznivelisalo.

Tokom druge četvrtine viđena je drama, pošto su Japanci pri kraju prvog poluvremena prišli na samo gol zaostatka.

Treća i četvrtina deonica potpuno pripadaju Srbiji i na kraju naši momci upisuju zaslužen trijumf.

Četvrta četvrtina (Srbija - Japan 17:10)

32' Srbija je upisala pobedu na otvaranju Svetskog prvenstva! 17:10!

30' Strahinja Rašović bombom sa distance povisuje na 15:8. Uspeli su Japanci preko Inabe da uzvrate u sledećem napadu i smanje na 15:9

25' Drugi pogodak za Strahinju Rašovića! 14:8

Kraj treće četvrtine

24' Najveću prednost na meču Srbiji donosi Dušan Mandić novim fenomenalnim golom! 13:8

21' Napokon je pogodio i Strahinja Rašović! Najbolji strelac prošlog Svetskog prvenstva pogađa za 12:8 i deluje da naši momci sigurnim koracima idu ka pobedi. 12:8

20' Sava Ranđelović donosi ponovo tri gola prednosti Srbiji! 11:8

18'  Nikola Jakšić nastavlja da drži ''delfine'' i svojim četvrtim pogotkom na meču donosi dva gola prednosti Srbiji, koja vodi sa 10:8.

Kraj druge četvrtine

16' Japan u poslednja dva minuta postiže dva gola i smanjuje prednost ''delfina'' na samo jedan gol zaostatka. 8:7. Moraće Srbija mnogo bolje da odigra u drugom poluvremenu kako bi upisala trijumf.

14' Nikola Jakšić povećava prednost na tri gola razlike u korist Srbije. 8:5

13' Odlična asistencija Strahinje Rašovića, Dušan Mandić postiže svoj novi pogodak, drugi na meču. 7:5

11' Keigo Okava smanjuje prednost Srbije na 6:4, a zatim je i Micuru Takata pogodio i vođstvo "delfina" se istopilo na minus jedan.

9' Dva gola prednosti za Srbiju! Jakšić trese mrežu Japanaca! 5:3

Kraj prve četvrtine

8' Prvo vođstvo ''delfina'' na meču! Nikola Lukić je strelac. 4:3.

6' Neverovatna intervencija golmana Srbije! Glavom je intervenisao i loptu odbio na prečku, a zatim i preko gola koji brani. Japanci su imali zicer za novu prednost, ali nisu uspeli da postignu gol iz kontre.

4' Nemanja Ubović postiže sjajan pogodak i donosi izjednačenje Srbiji! 3:3

3' Problemi za ''delfine'', Japan postiže i treći pogodak na meču. 1:3

2' Dušan Mandić postiže prvi gol za Srbiju na ovom Svetskom prvenstvu. 1:2

1' Meč je počeo! Prvi pogodak na meču postigao je Japan 0:1.

UOČI MEČA:

Srbija je u grupi sa Japanom (utakmica je 5. februara), Crnom Gorom (7. februar), SAD (9. februar).

Pobednik grupe plasiraće se direktno u četvrtfinale, a drugi i treći razigravaće se za plasman među osam sa ekipama iz grupe D, u kojoj su Mađarska, Italija, Rumunija, Kazahstan.