TEŽAK ŽREB: Srbija saznala rivala u baražu za Svetsko prvenstvo

TEŽE nije moglo. Naši najbolji rukometaši će se u baražu za odlazak na SP od 14. januara do 2. februara 2025. u Hrvatskoj, Danskoj i Norveškoj sastati sa Španijom. Prvi meč je u gostima 8. ili 9. maja, a revanš tri dana kasnije, 11. ili 12.

ТЕЖАК ЖРЕБ: Србија сазнала ривала у баражу за Светско првенство

FOTO: Tanjug/AP

Na papiru favoriti su Španci, koji su na EP u Nemačkoj jedno od najneprijatnijih iznenađenja, jer nisu prošli prvu fazu šampionata. Ipak, ne bi trebalo izgubiti iz vida da su prošle godine na SP u Poljskoj bili treći, a pre dve godine na EP u Švedskoj srebrni. Španci su na svetskim prvenstvima bila dva puta prvaci i tri puta treći. Na evropskim prvenstvima imaju devet medalja - 2,5,2.

Jasno je da naslednika Tonija Đerona čeka veliki izazov u pokušaju da u baražu za SP eliminiše jednu od najtrofejnih reprezentacija današnjice.

U ostalim mečevima baraža sastaju se: Finska/Litvanija - Mađarska, Belgija/Italija - Crna Gora, Grčka - Holandija, Rumunija - Češka, Farska Ostrva - Severna Makedonija, Slovenija - Švajcarska, Portugalija - BiH, Island - Estonija/Ukrajina, Poljska - Slovačka/Izrael, Gruzija - Austrija.

Na šampionat su se osim domaćina plasirali i Francuska, Nemačka i Švedska.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

HUMANOST U GLAVNOJ ULOZI: Fondacija Mozzart nastavlja sa ulaganjima u zajednicu