EVROPA SE KLANJA SRBIJI! DŽudisti OJK Beograd osvojili Ligu šampiona, a bronza - Zvezdi

09. 12. 2023. u 19:03

Džudisti OJK Beograda osvojili su titulu prvaka Evrope, pošto su večeras u finalu završnog turnira Lige šampiona u Beogradu savladali grčki Aris rezultatom 3:0.

ЕВРОПА СЕ КЛАЊА СРБИЈИ! Џудисти ОЈК Београд освојили Лигу шампиона, а бронза - Звезди

OJK Beograd je do senzacionalnog rezultata došao nakon što je prethodno  u polufinalu savladao favorizovani Pari Sen Žermen.

Na putu do najvećeg uspeha u srpskom klupskom džudou su u sjajnim mečevima bili bolji i od Proletera iz Zrenjanina i gruzijskog Fajtera rezultatom 3:2.

Džudisti Crvene zvezde, koji su na prethodna dva završna turnira bili vicešampioni, osvojili su bronzanu medalju, pošto su u meču za treće mesto bili bolji od španske Stabije rezultatom 3:0.

Zvezda je na startu turnira savladala francuski Šatrovil 3:0, da bi u polufinalu poražena od grčkog Arisa 3:2.

Bronzu je na kraju uzeo i Pari Sen Žermen.

Zvezdine devojke osvojile su peto mesto, pošto su u jednom od dva meča za bronzanu medalju poražene od Galatasaraja 3:2.

Takođe, peto mesto osvojile su džudistkinje Proletera, koje su poražene od francuskog Red Stara 3:1.

U finalu džudistkinje Pari Sen Žermena savladale su zemljakinje iz ekipe Ponto.

Završnom turniru prisustvovali su ministar sporta Zoran Gajić, predsednik Džudo saveza Srbije Ivan Todorov, a specijalni gost bio je čuveni fudbaler Predrag Mijatović.

Bonus video: Intervju - Andrea Lekić, naša proslavljena rukometašica

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna prestala da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna "prestala" da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

Rusija ovih dana sa ponosom ističe da na Evropskom prvenstvu u boksu čiji je domaćin Srbija njeni takmičari mogu da nastupaju uz sva državna znamenja, a i pod imenom zemlje iz koje su, kao i da se himna Ruske Federacije intonira kada neko od Rusa dođe do zlatne medalje. Međutim, baš sa tom himnom desio se jedan neočekivani problem. A onda je usledila vrlo emotivna scena...

28. 04. 2024. u 16:44