PORAZ, ALI KAKAV... Rukometašice Srbije izgubile od Nemačke na Svetskom prvenstvu, a ono što se desilo u drugom poluvremenu će se pamtiti

09. 12. 2023. u 19:27

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od Nemačke u 2. kolu druge faze Svetskog prvenstva, a iako je konačan rezultat (21:31) možda i očekivan, ostao je utisak da je naš podmlađeni državni tim mogao do daleko boljeg ishoda posle velikog favorita.

ПОРАЗ, АЛИ КАКАВ... Рукометашице Србије изгубиле од Немачке на Светском првенству, а оно што се десило у другом полувремену ће се памтити

Posle kobnog poraza na startu druge faze nadmetanja u Danskoj, kada je Poljska za gol bila bolja, ekipa koju predvodi selektor Uroš Bregar izašla je na teren protiv nesavladanih Nemica koje su suvereno držale vrh grupe pred ovaj susret.

I, ne samo da je izašla, već je zablistala u uvodnih desetak minuta, dajući pogotke i onako kako je to izostajalo u porazima od Dankinja i Rumunki, skok-šutem sa distance, ali i u tranziciji.

No, vođstvo od 8:6 nije očuvano niti uvećano, usled velikog pada u igri sredinom prvog poluvremena. Nemice su, uz dva gola s igračicom manje, a čak triput pogođenu stativu od strane Srpkinja, napravile seriju 7:2, čime su preuzele konce igre u svoje ruke.

Pa opet, odustajanja nije bilo, te se uz tri gola Jovovićeve, a i pogodak juniorske reprezentativke Radević pred sam kraj poluvremena, na predah otišlo uz zaostaak od samo 13:14. Činilo se čak da bi čudo možda moglo da se desi kada je Srbija povela sa 15:14 početkom drugog poluvremena, ali...

Emilija Lazić na utakmici Srbija - Nemačka na Svetskom prvenstvu za rukometašice FOTO: Tanjug/AP

Velika, nezadrživa serije "pancerki" od 8:1 rešila je već do 45 minuta pitanje pobednika. To svakako nisu omele i neshvatljive greške naših reprezentativki poput preranog povratka na teren posle dvominutnog isključenja - što automatski donosi novu suspenziju.

Na kraju, Nemice su trijumf ukrasile i atraktivnim akcijama, koje im nisu padale na pamet dok su Srpkinje pružale organizovan, koncentrisan otpor. Ali, čim im se ukazala i najmanja šansa, što je naša podmlađena selekcija omogućavala naprasno brojnim grešakama u napadu, a prilično "rupičastom" odbranom, kazne su bile ozbiljne. Takve da se tačno 20 minuta od rezultatskog deficita - došlo do dvocifrene prednosti. Uostalom, kada se sa 12:0 dobije bitka u "golovima iz kontranapada", drugačiji ishod i nije bio moguć, što možda jeste bolna lekcija za rukometnu reprezentaciju Srbije, ali je lekcija iz koje se ima šta naučiti.

Prilika da se naučeno pokaže na delu biće u ponedeljak od 15.30 na oproštaju od ovog šampionata sveta, kada Bregarove izabranice igraju protiv Japana koji je napravio iznenađenje savladavši Dansku, pre poraza od Rumunije.

Svetsko prvenstvo za rukometašice 2023, 3. kolo - statistika

Srbija - Nemačka 21:31 (13:14)

Srbija: Bojičić 2, Čolić, Janjušević 1, Jovović 6, Kubina, Laništanin 2, Lazić, Lovrić, Milojević, Nuković 1, Radević 2, Radosavljević 2, Stamenić 1, Veličković 2, Vukajlović 2

Nemačka: Antl 1, Benke, Berend 4, Berger, Belk 4, Del 5, Filter, Lojšter 4, Lot 1, Rajnman, Šmajcer 1, Smits 4, Štkošloder 2, Tomajer2 , Vašeg, Vejgl 3

Bonus video: Intervju - Andrea Lekić, naša proslavljena rukometašica

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna prestala da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna "prestala" da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

Rusija ovih dana sa ponosom ističe da na Evropskom prvenstvu u boksu čiji je domaćin Srbija njeni takmičari mogu da nastupaju uz sva državna znamenja, a i pod imenom zemlje iz koje su, kao i da se himna Ruske Federacije intonira kada neko od Rusa dođe do zlatne medalje. Međutim, baš sa tom himnom desio se jedan neočekivani problem. A onda je usledila vrlo emotivna scena...

28. 04. 2024. u 19:44