PODMLAĐENA SRBIJA POKLEKLA NA ZAVRŠNOM TURNIRU: Crna Gora bolja od "delfina" na startu Svetske lige

22. 07. 2022. u 19:08 >> 19:14

VATERPOLISTI Srbije nisu dobro počeli nastup na Završnom turniru Svetsnjke lige u Strazburu. Podmlađena ekipa koju je selektor Savić odveo u Strazbur doživela je ubedljiv poraz od Crne Gore - 8:16 (3:3, 0:5, 3:3, 2:5).

ПОДМЛАЂЕНА СРБИЈА ПОКЛЕКЛА НА ЗАВРШНОМ ТУРНИРУ: Црна Гора боља од делфина на старту Светске лиге

Naredni rival delfina biće svetski šampion Španija, koja je u prvom kolu nadigrala Australiju sa 13:10.

Najefikasniji u redovima "ajkula" bio je igrač Primorca Marko Mršić koji je postigao pet golova, istakao se i Averka sa tri, ali i golman Tešanović sa čak 11 odbrana.

Treba reći da je Srbija u Strazbur došla sa kombinovanim timom u kome su samo trojica igrača koji su nastupili na Svetskom prvenstvu u Budimpešti, gde su izabranici Dejana Savića upravo u meču protiv Crn gore osvojili peto mesto.

S druge strane, četa Vladimira Gojkovića dobila je priliku da nastupi na Završnom turniru tek nakon odustajanja Brazila, ali su ovim trijumfom, makar i protiv "drugopozivaca" Srbije pokazali da im je u Strazburu svakako mesto.

Dodajemo da su rezultati u prvoj rundi takmičenja bitni samo zbog određivanja "takmičarskog broja" jer će sve ekipe u četvrtfinale.

ČETVRTA ČETVRTINA

30' - 7:14 Manje od tri minuta do kraja  utakmice smanjuje Srbija na minus sedam.

29' - 6:14 Mršić stiže do šestog gola. Briljira vaterpolista Primorca danas, mada ima i pomoć loše odbrane Srbije mora se istaći.

26' - 6:13 Novi gol u mreži delfina. Srbija je pred jednim od najtežih poraza u istoriji.

25' - 6:12 Crnogorci su izjednačili u sprintovima za loptu, konačan rezultat u ovom segmentu igre je 2:2. U golovima je međutim 12:6 za ajkule jer su iskoristili igrača više i u prvom napadu preko Averke postigli gol za plus šest.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Treća deonica završena je istim rezultatom kao prva - 3:3, ali Crna Gora ima veliku prednost zahvaljujući ubedljivom izdanju u drugoj četvrtini koju je rešila sa 5:0 u svoju korist.

24' - 6:11 Smanjuje Vučinić na minus četiri, sa igračem više ssmo postigli gol. ISključen je bio Đurđić koji je po povratku u igru postigao gol za ajkule.

23' - 5:10 Lukić postiže pogodak iz kontre, prvi gol iz kontre za našu selekciju na devet minuta do kraja utakmice.

21' - 4:10 Mršić pokazuje sav raskoš svog talenta i to baš protiv Srbije. Sada je pogodio sa bekovske pozicije za plus šest.

20' - 4:9 Četvrti pogodak Mršića koji sa peterca vraća plus pet za Crnogorce.

19' - 4:8 Konačno gol. Posle više od 11 minuta Srbija je postigla pogodak i smanjila na 4:8

Inače, bazen u Strazburu izgleda kao poprište nekog vodenog cirkusa, sa lajt-šoom i sa laserima crvene i zelene boje koji označavaju linije od dva i pet metara od golova.

KRAJ DRUGE ČETVRTINE

Srbija je uspela da primi pet golova, a ne postigne nijedan u drugoj deonici i sada će biti veoma teško nadoknaditi ovaj minus.

16' - 3:8 Crna Gora na odmor ide sa pet golova prednosti, na pomolu je katastrofa delfina!

16' - 3:7 I opet Mršić. Njegov treći uzastopni gol za velikih plus 4 Crne Gore protiv podmlađenog tima Srbije.

15' - 3:6 Opet je Mršić siguran i Crna Gora sada ima plus tri, najveća prednost na utakmici.

14' - 3:5 Posle dužeg perioda bez gola, a Srbija je propustila nekoliko prilika, najviše zahvaljujući golmanu Crne Gore Tešanoviću, Mršić je doveo ajkule u prednost od 5:3.

11' - 3:4 Crna Gora dolazi do prvoggola u nastavku i to preko Đurđića sa peterca. Prethodno je Radulović bio neprecizan iz kaznenog udarca.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

Crna Gora je bolje otvorila meč, dva puta vodila sa dva gola razlike, ali su se "delfini" vratili, iskoristivši peterac, a onda i igrača više.

8' - 3:3 Na 38 sekundi do kraja prve četvrtine delfini stižu do izjednačenja preko Radulovića.

6' - Averka je vratio plus dva Crnogorcima, ali je Stojanović uzvratio sa peterca za 2:3.

5' - 1:2 Vasilije Martinović postiže prvi gol za našu reprezentaciju.

4' - 0:2 Bogdan Đurđić je udvostručio prednost ajkula. Srbija bez gola na polovini prve četvrtine.

3' - 0:1 Crnogorci koriste igrača više i stižu do prvog gola na meču.

Reperezentacije Srbije i Crne Gore takmiče se u grupi A  u kojoj se još selekcije Španije i Australije. Oni su već igrali a svetski šampion pobedio je 13:10.