SENZACIJA U BUDIMPEŠTI: Debakl Hrvatske, Crnogorci ubedljivo slavili!

20. 01. 2022. u 17:25

RUKOMETAŠI Crne Gore napravili su veliko iznenađenje na Evropskom rukometnom prvenstvu, pošto su u prvom meču druge faze u Budimpešti savladali Hrvatsku 32:26.

СЕНЗАЦИЈА У БУДИМПЕШТИ: Дебакл Хрватске, Црногорци убедљиво славили!

Druga faza Evropskom prvenstva u rukometu počela je iznenađenjem - Crna Gora je savladala Hrvatsku 32:26 i praktično sprečila "kauboje" da se domognu polufinala takmičenja.

"Lavovi" su u Budimpešti odigrali odličan meč, i ofanzivno i defanzivno, pa su ostvarili veliki trijumf protiv favorizovanog rivala.

Crna Gora je dobila prvo poluvreme 15:9, zahvaljujući raznovrsnom napadu i odličnoj odbrani kojom je komandovao golman Simić.

U nastavku su Hrvati predvođeni Cindrićem pokušali da se vrate u meč i nekako dođu do preokreta, ali je Crna Gora održala prednost i zabeležila treći trijumf na šampionatu.

Prethodno su "lavovi" savladali Severnu Makedoniju i Sloveniju, a pobedom u drugoj fazi takmičenja ostavili su kakve-takve šanse da se domognu polufinala.

Branko i Miloš Vujović postigli su po sedam golova za Crnu Goru, dok je Nebojša Simić imao 15 odbrana.

Naredni meč u drugoj fazi takmičenja Crna Gora igra u subotu protiv Holandije.

BONUS VIDEO: KAD DRŽAVA BRINE O ŠAMPIONIMA: Kako su se nizali uspesi Srbije u 2021. godini