PARTIZANU DRUGA POBEDA U EVROKUPU: Crno-belima neizvesna završnica, umalo od gotovog veresija!

A. Ilić

20. 10. 2020. u 18:10 >> 20:07

NAKON Venecije prijao je crno-belima i Istanbul. Slavio je Partizan protiv Bahčašehira kao gost 76:82 (14:24, 22:14, 17:21, 20:21)

ПАРТИЗАНУ ДРУГА ПОБЕДА У ЕВРОКУПУ: Црно-белима неизвесна завршница, умало од готовог вересија!

Crno-beli sada imaju skor od dve pobede i dva poraza, dok je turski predstavnik zabeležio četvrti neuspeh.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kodi Miler Mekintajer sa 22 poena i sedam asistencija, dok je Erik Mika dodao 19 koševa uz šest skokova.

U ekipi Bahčešehira najbolju rolu imao je Erik Grin sa 23 poena i šest uhvaćenih lopti

Izabranici Vlada Šćepanovića tokom druge četvrtine imali su dvocifrenu prednost, a višak od 12 poena lako su ispustili, dozvolivši rivalu seriju od 13:1, pa su na poluvreme otišli sa pola koša zaostatka.

Nastavak meča doneo je izjednačenu igru obe ekipe, turski tim je konstantno pretio crno-belima, koji su u finišu susreta uspeli da prelome meč u svoju korist.

Partizan naredni meč u Evrokupu igra protiv Burža 28. oktobra.

Partizan - Bašahčehir 76:82 (14:24, 22:14, 17:21, 20:21)

Bašahčehir: Džouns 16, Juceoral, Akpinar 2, Ozdemir 4, Oncel 4, Grin 23, Kilicli, Jilmaz, Jildizli 16, Akjazili, Oldridž 5, Jilmaz Er 6.

Partizan: Mika 19, Miler-Mekentajer 22, Zagorac 3, Pejdž 6, Dangubić 8, Gordić 7, Janković, Angola, Veličković 7, Janković N. 2, Tomas 6, Trifunović 2

ČETVRTA ČETVRTINA -  14:24, 22:14, 17:21, 20:21

74:78 - Pogdio je Grin, a pri prenošenju lopte na polovinu protivnika napravio je faul u napadu Novica Velićković, 40 sekundi ostalo je do kraja, a Partizan je zakomplikovao svoju sudbinu. Srećom po crno-vele Juldizli pravi kontra faul u napadu, te Partizan ulazi u završnicu sa četiri poena prednosti.

72:78 - Iskupio se Amerikanac u narednom napadu, pogodio je nakon dugog napada trojku iz teške pozicije.

72:75 - Izgledalo je da će Partizan ući u mirniju završnicu, ali je usledila nova izgubljena lopta Miler-Mekentajera, te Ozdemir dolazi do lakog zakucavanja.

68:75 - Uneo je Novica Veličković smirenost u napad gostiju. Kapiten crno-belih bio je precizan sa distance, a takođe uspostavili su crno-beli i kontrolu u skoku.

65:70 - Jilmaz monstruoznim zakucavanjem unosi živost u napad domaćina, sa pet vezanih poena odgovorio je Kodi Miler-Mekentajer

63:65 - Drugom Trojkom Dangubića Partizan ulazi u napadački ritam, ali odlični Grin ne dozvoljava crno-belima da se odlepe?

56:62 - Erik Mika pogađa jedno slobodno bacanje, dolazi do svog sedamnaestog poena. Pre toga prve poene upisao je i Trifunović.

TREĆA ČETVRTINA 14:24, 22:14, 17:21

56:59 - Na kraju treće četvrtine uprkos nekoliko jeftino izgubljenih lopti Partizan vodi.

56:53 - Pejdž je ponovo poentirao, sa druge strane odličan Grin, crno-beli potom u narednom napadu lako gube loptu, a Turci ponovo dolaze do više nego lakih poena iz greške crno-belih.

52:51 - Iz napada za Markusa Pejdža Amerikanac dolazi do trojke, Partizan na minus jedan...

50:46 - Jildizli, Džouns i Grin prelaze granicu od deset poena, sa velikom lakoćom probija trojka reket Partizana u prethodnih nekoliko napada.

46:41 - Nije Partizan dobro počeo treću četvrtinu. Miler-Mekentajer postigao je trojku, potom su dva puta igrači domaćina došli do lakih poena. U narednom napadu Miler-Mekentajer gubi loptu, a Erik Grin trojkom donosi najveću prednost turskom timu.

DRUGA ČETVRTINA 14:24, 22:14

Džons je najefikasniji sa 16 poena, Erik Grin se razigrao u finišu poluvremena i upisao je 11 poena. Na drugoj strani Mika je zabeležio 12, Tomas 6, Miler Mekintajer i Gordić po 5...

39:38 - Dobio je domaćin 22:14 četvrtinu, Partizan nije postigao koš četiri minuta, te će gosti na poluvremenu imati minimalnu prednost.

35:36 - Jilmaz je uneo svežinu u igru domaćina,  koji se trojkom Džounsa preko Tomasa spušta na poen zaostatka.

30:36  - Tehnička greška za domaćina, iskoristio je bacanje Pejdž. Izgubio je Gordić loptu, a sa druge strane neprecizan je bio Džouns, a Vlado Šćepanović tražio je minut odmora.

24-35 - Agresivniji su dosta igrači domaćeg tima, ali se Partizan veoma brzo privikao na presing po celom terenu.

24-31 - Probudili su se domaći košarkaši. Precizan je bio Grin za dva uz poene sa linije za slobodna bacanja. Potom je i Erkan poentirao, a Vlada Šćepanović tražio je tajm-aut.

19:29 - Precizan je bio Gordić za tri, nadovezao se poenima Mika. Prva dvocifrena prednost za crno-bele.

PRVA ČETVRTINA  17:24

17:24 - Ponajviše zahvaljujući odličnom Džounsu domaćin ima rezultatski priključak, upisao je devet od 17 poena svog tima u prvoj deonici.

11:17 - Do prvih poena došao je Novica Veličković, fantastičnom fintom sa basketa okrenuo je protivnika i izborio se za prostor za lagano polaganje. Čini se da turski tim nije previše zainteresovan za odbranu, u više navrata ostavljali su šutere crno-belih.

9:15 - Poenima Mike i Dangubića Partizan dolazi do za sada najveće prednosti.

9:11 - Ponovo je u Partizanu raspoložen Miler-Mekentajer, pogodio je uz faul,  a sa linije za slobodna bacanja bio je precizan.

9:8 - Džamal Džouns je odmah na početku pokazao da će biti velika glavobolja za domaću odbranu, nanizao je brzo pet poena.

3:2 - Prve poene na meču postigao je Kodi Miler-Mekentajer, a za domaćina u sledećem napadu Džouns pogađa trojku.