POČELA ABA LIGA: Zadar ubedljiv na startu nove sezone

30. 09. 2022. u 19:59

KOŠARKAŠI Zadra pobedom su otovrili novu sezonu u ABA ligi, pošto su u dvorani "Krešimir Ćosić" savladali Studentski centar sa 96:67 (25:8, 16:20, 24:20, 31:19).

ПОЧЕЛА АБА ЛИГА: Задар убедљив на старту нове сезоне

Fantastičnu utakmicu odigrao je tim Danijela Jusupa, koji je pitanje pobednika rešio praktično posle 10 minuta kada je imao prednost od 17 razlike - 25:8.

Šta tek reći za partiju koju je pružio povratnik u ovaj hrvatski klub Luka Božić. On je na parketu proveo skoro 35 minuta i za to vreme je ostvario učinak od 30 poena, 13 skokova i sedam asistencija, što mu je bilo dovoljno za indeks korisnosti 48. Teško da će neki igrač u uvodnoj rundi uspeti da nadmaši dostignuće krilnog igrača Zadra.

Koliko je domaćin bio dominantan pokazuje činjenica da gosti od sedmog minuta prve četvrtine kada je rezultat bio 18:8 nijednom nisu uspeli da prednost rivala spuste na jednocifrenu.

Osim sjajnog Božića kod Zadra se istakao i Marko Ramljak sa 13 poena. Na drugoj strani najbolji je bio Flečer Mekgi sa 15 poena, dok je Mateo Drežnjak postigao 13.

Hrvatski tim u narednom kolu gostuje Mornaru, a Studentski centar u Podgorici dočekuje Cibonu.