KRKA DOŽIVELA DEBAKL U ZAGREBU: Cibona održala čas košarke slovenačkom klubu

08. 11. 2021. u 20:37

KOŠARKAŠI Cibone pregazili su Krku sa 90:52 u Zagrebu u poslednjoj utakmici 7. kola ABA lige.

КРКА ДОЖИВЕЛА ДЕБАКЛ У ЗАГРЕБУ: Цибона одржала час кошарке словеначком клубу

Vrlo brzo postalo je jasno da će "vukovi" doći do trijumfa, kada su posle tri minuta igre vodili sa 12:3. Gosti nisu uspeli tokom celog meča da pronađu rešenje za odličnu partiju izabranika Vladimira Jovanovića.

Cibona je posle prvog poluvremena vodila ubedljivih 24 razlike - 52:28. Ništa se nije promenilo ni u nastavku susreta, pa su Zagrepčani odžali čas košarke timu iz Novog Mesta.

Koliko je domaćin bio ubedljiv pokazuje činjenica da je dobio sve četiri četvrtine, kao i to da je praktično od prvog minuta bilo jasno ko će upisati trijumf.

"Vukove" je do pobede predvodio Roko Prkačin sa 14 poena, dok su Nejtan Rivers i Toni Nakić dodali po 11. Na drugoj strani jedini dvocifren bio je Templ Gibs sa 15 poena, Rok Stipčević je meč okončao sa devet.

Cibona sada ima učinak 4-3, a Krka 3-4.

BONUS VIDEO: Novak Đoković - pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu