EFES PONIZIO FENER: Šampion Evrope pregazio velikog rivala sa 40 razlike

03. 06. 2021. u 18:13

EFES je zgromio Fenerbahče! U prvoj utakmici finala turske košarkaške lige izabranici Ergina Ataman su pregazili rivala sa 40 razlike - 111:71.

ЕФЕС ПОНИЗИО ФЕНЕР: Шампион Европе прегазио великог ривала са 40 разлике

Igor Kokoškov i njegovi igrači osetili su moć šampiona Evrope koji im je jasno stavio do znanja da će morati da igraju fantastično ukoliko žele da osvoje prvenstvo.

Koliko je Efes bio dominantan pokazuje podatak da je u drugom poluvremenu postigao čak 68 poena - 37 u trećoj i 31 u četvrtoj četvrtini.

Neverovatno zvuči činjenica kada se pogleda krajnji rezultat da je Fener na poluvremenu zaostajao samo tri poena - 43:40.

Ipak, očajno su gosti odigrali treći period, izgubili ga sa 37:11 i tada je postalo jasno da im preti katastrofa, što se na kraju i desilo.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Šejn Larkin sa 23 poena, Vasilije Micić je dodao 19. Na drugoj strani najbolji je bio Melih Mahmutoglu koji je meč okončao sa 19 poena, dok je Nando de Kolo dodao 14, Marko Gudurić je postigao devet.

Druga utakmica na programu je u subotu od 18.30, domaćin i tog meča je Efes.