"SA INFANTINOM KOMUNICIRAM PREKO ADVOKATA": Blater kritikovao predsednika FIFA zbog Mundijala i Svetskog prvenstva za klubove
ONO što se u ovom trenutku dešava, prekomerna je komercijalizacija fudbala, izjavio je danas bivši predsednik Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) Sep Blater, koji je kritikovao organizaciju Svetskog prvenstva sa 48 reprezentacija, prenosi AP.
Foto: EPA/ENNIO LEANZA
Blater je u intervjuu nemačkom nedeljniku "Cajt" kritikovao planove aktuelnog prvog čoveka FIFA-e Đanija Infantina o promeni formata na narednom Mundijalu i Svetskom klupskom prvenstvu.
- Postoje pokušaji da se iscedi iz limuna sve više i više, na primer SP sa 48 reprezentacija ili sada Svetsko klupsko prvenstvo koje se mora posmatrati kao direktna konkurencija Ligi šampiona, rekao je Blater.
FIFA ovde zadire u nešto što je se zapravo ne tiče, a to je klupski fudbal, dodao je Blater. Mundijal 2026. godine biće održan u SAD, Meksiku i Kanadi, a na njemu će po prvi put učestvovati 48 reprezentacija.
AP podseća da će se na ovaj način ispuniti Infantinovo predizborno obećanje o većem i inkluzivnijem SP na kome će učestvovati i druge ekipe koje nisu iz Evrope i Južne Amerike. Na nedavnom SP u Kataru učestvovale su 32 reprezentacije.
Infantino je prošle nedelje najavio promenu formata Svetskog klupskog prvenstva od 2025. godine na kome bi trebalo da učestvuje 32 kluba.
Blater se u junu 2015. godine povukao sa funkcije zbog skandala u vezi sa korupcijom u FIFA-i. On je istakao da "nema nikakvu vezu sa Infantinom".
- Infantino komunicira sa mnom samo preko advokata", rekao je Blater.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
DOVIĐENjA, DRAGI MOJ BRATE Otvoreno pismo Mihinog brata: Nikad ti neću reći zbogom...
21. 12. 2022. u 11:07
ARIJANA CITIRALA MIHINE REČI: Supruga Siniše Mihajlovića neutešna (FOTO)
21. 12. 2022. u 10:39
NIJE OBIČNO OGLEDALO: Čemu služi ručica na retrovizoru - većina vozača ne zna
21. 12. 2022. u 10:04
"BATO, JA U OVO NEĆU DA VERUJEM" Željko Joksimović neutešan zbog Laćine smrti
21. 12. 2022. u 08:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ARGENTINA JEDVA PREŽIVELA ZELENORTSKA OSTRVA! "Gaučosi" nakon produžetaka otišli u osminu finala Svetskog prvenstva! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je večeras u Majamiju, posle produžetaka, savladala Zelenortska ostrva rezultatom 3:2.
04. 07. 2026. u 02:46
PARTIZAN DOBIO PONUDU KOJA SE NE ODBIJA?! Milioni stižu u Humsku za Ugrešića
Srpski fudbaler, Ognjen Ugrešić, uskoro bi mogao da pređe iz Partizana u Bolonju.
09. 07. 2026. u 17:21
MURINjO NEĆE DA ĆUTI: "Sramota, ovo je pljačka - usred bela dana! Zašto samo Argentini? Fudbal zaslužuje bolje..."
FUDBALERI Argentine posle nestvarnog preokreta eliminisali su Egipat u osmini finala Svetskog prvenstva.
08. 07. 2026. u 18:20
Komentari (0)