PROTERIVANJE RUSA IZ SPORTA! Nemačka poziva svet: "Rusija mora ostati isključena"
NEMAČKA se protiv vraćanju Rusa na sportska borilišta i poziva svet da se predstavnici "zbornaje" potpuno proteraju iz sporta dok ne prestanu sukobi u Ukrajini.
FOTO: Tanjug/AP
Ministarka unutrašnjih poslova i sporta Nensi Fezer iskazala je transparentan stav ove zapadnoevropseke zemlje.
- Sport treba da ostane dosledan u osudi neljudskog rata - rekla je ministarka za "Frankfurter algemajne cajtung".
Sve dok sukobi u Ukrajini ne prestanu, "neće biti vreme za pozivanje Putinove Rusije na međunarodne sportske događaje." ističe Fezer.
MOK će u petak razgovarati o uslovima pod kojima sportisti iz Rusije i Belorusije ponovo mogu da učestvuju na međunarodnim takmičenjima.
Predsednik MOK Tomas Bah je više puta rekao da sport ne treba politizovati i da ruske sportiste ne treba kažnjavati zbog agresorskog rata njihove zemlje. Na sastanak šefova nacionalnih olimpijskih komiteta pozvan je i Rus Stanislav Pozdnjakov.
- Putin svoj kriminalni agresorski rat vodi nesmanjenom brutalnošću protiv ukrajinskog stanovništva - rekla je Fezerova.
- Sva međunarodna sportska udruženja imaju obavezu da se nedvosmisleno pozicioniraju. Rusija mora ostati isključena sa velikih međunarodnih sportskih takmičenja - naglasila je nemačka ministarka.
Preporučujemo
KOŠARKAŠKI POTRES U HUMSKOJ: Partizan pregovara sa košarkašem Dalas maveriksa?
09. 12. 2022. u 15:18
SAOPŠTENjE JSD PARTIZAN: Izvršni odbor zabrinut zbog dešavanja u fudbalskom klubu
05. 04. 2026. u 07:04
SPEKTAKL U MADRIDU: Čolo Simeone pokušava da zaustavi Barselonu i tako pomogne Realu u pohodu na titulu
U jednom od najvećih derbija španskog fudbala, Atletiko Madrid će ove večeri na stadionu "Metropolitano“ ugostiti Barselonu, lidera La lige, u meču koji bi mogao da ima veliki uticaj na rasplet zanimljive šampionske trke (21.00).
04. 04. 2026. u 07:20
CELA BOSNA U ŠOKU! Evo šta je uradio Jusuf Nurkić kad je čuo da je sa suprugom poginuo srpski sveštenik Nenad Mitrić, a troje dece povređeno
Srpska pravoslavna crkva ostala je zatečena kada su se pojavile vesti da je njen sveštenik Nenad Mitrić, sa suprugom Nedeljkom, poginuo u teškoj saobraćajnoj nesreći, a da je tom priliom povređeno njihovo troje vrlo mlade dece. Ta vest je stigla i do NBA lige, do tamošnjeg asa Bosne i Hercegovine, Jusufa Nurkića.
04. 04. 2026. u 18:06
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (5)