SUAREZ PRETEKAO MESIJA: Napadač Atletika majstorijom oborio rekord velikog prijatelja (VIDEO)

30. 03. 2022. u 09:02

LUIS Suarez je još jednom pokazao zašto i dalje važi za jednog od najboljih napadača na svetu. On je pogodio u pobedi Urugvaja nad Čileom 2:0.

СУАРЕЗ ПРЕТЕКАО МЕСИЈА: Нападач Атлетика мајсторијом оборио рекорд великог пријатеља (ВИДЕО)

Ovaj pogodak imaće poseban značaj za 35-godišnjaka jer je pretekao velikog prijatelja Lionela Mesija i postao je najbolji strelac u istoriji južnoameričkih kvalifikacija.

Napadač madridskog Atletika je postigao 29. gol na 60. utakmici za "uruse". Inače, utakmicu je počeo na klupi, a priliku da zaigra dobio je u 29. minutu kada je zamenio povređenog Edinsona Kavanija.

Rekord je do sada držao Mesi sa 28 pogodaka, zatim slede Bolivijac Marselo Moreno na trećem mestu sa 22, Aleksis Sančez ima 19, koliko i Ernan Krespo.

Suarez je gol protiv Čilea postigao "makazicama" u 79. minutu, a pobedu je u samom finišu potvrdio Federiko Valverde.

Urugvaj se plasirao na Svetsko prvenstvo uz Brazil, Argentinu i Ekvador, dok će u baražu igrati selekcija Perua.

BONUS VIDEO: Piksi - Ovo je trenutak uživanja, svi nas hvale!