IBRA SE VRATIO: Švedska pobedila Gruziju, magična asistencija Zlatana (VIDEO)
FUDBALSKA reprezentacija Švedske pobedila je Gruziju sa 1:0 na svom terenu u 1. kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Ovaj meč obeležio je povratak Zlatana Ibrahimovića u dres sa državnim grbom.
FOTO: AP
Napadač Milana bio je asistent kod jedinog pogotka koji je postigao Viktor Klaeson u 35. minutu.
Pokazao je Ibra da još uvek poseduje fudbalsku magiju. Primirio je loptu na grudi i doturio je saigrač kome nije bilo teško da je ubaci u gol rivala.
Interesantno je da je Zlatan debitovao za Šveđane pre 20 godina, a večeras je osim asistencije za vođstvo postao rekorder kao najstariji igrač koji je nastupio u dresu "Tri krune".
Ibrahimović ima 39 godina i 173 dana čime je nadmašio dosadašnjeg švedskog rekordera Tomasa Ravelija, koji je za nacionalni tim nastupio sa 38 godina i 59 dana. Do sada je na 117 utakmica za državni tim postigao 62 gola.
Švedska će u drugom kolu gostovati tzv. Kosovu, a martovski ciklus utakmica završava prijateljskim duelom sa Estonijom.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
(Mondo)
Preporučujemo
BIVŠA ZVEZDA ČELSIJA: Eden Azar je najgori igrač na treningu sa kojim sam radio!
25. 03. 2021. u 22:34
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
OVO SU SVI ČEKALI! Kreće nokaut faza, verujemo u jednog od domaćina
POČINjE ono što smo svi čekali, obračuni šesnestine finala, a prvi na teren izlaze Južna Afrika i Kanada koji se sastaju u Inglvudu od 21.00.
28. 06. 2026. u 10:30
"STRAŠAN" MEČ AUSTRIJE I ALŽIRA! Marko Arnautović strelac, obe selekcije obezbedile ono što su želele!
Fudbaleri Austrije i Alžira odigrali su meč 3. kola grupne faze i na kraju utakmice semafor je pokazivao 3:3.
28. 06. 2026. u 05:59 >> 01:26
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)