MANČESTER JE PLAV: Siti ide u finale Liga kupa, na megdan Totenhemu

06. 01. 2021. u 22:58

MANČESTER SITI se pretplatio na finala Liga kupa.

МАНЧЕСТЕР ЈЕ ПЛАВ: Сити иде у финале Лига купа, на мегдан Тотенхему

Foto AP

Izabranici Pepa Gvardiole savladali su kao gosti gradskog rivala, ekipu Junajteda, sa 2:0 i četvrti uzastopni put plasirali se u finale Liga kupa.

Protivnik  u borbi za prvi trofej u sezoni biće im Totenhem.

Za razliku od duela u Premijer ligi, odigranog pre nekoliko sedmica bez golova i šansi, videli smo odličan fudbal, mnogo prilika pred oba gola, a na kraju i zaslužen trijumf "građana".

U prvih 45 minuta nije bilo golova, bar ne priznatih, ali čak u tri situacije je Martin Etkinson morao da poništi pogotke - dva Sitiju i jedan Junajtedu.

Uz to, Kevin De Brujne pogodio je stativu, dok je sjajan udarac Bruna na drugoj strani odbranio golman Sitija Stefen.

Gosti su poveli u 50. minutu, kada je Džon Stouns naleteo na centaršut Gundogana i telom sproveo loptu u mrežu Junajteda.

"Đavoli" su pokušavali da dođu do izjednačenja, ali se Siti odlično branio. Konačan rezultat postavio je Fernandinjo u 83. minutu, pa će se Siti četvrtu godinu uzasto boriti za trofej u Liga kupu.

Protivnik će biti Totenhem koji je u utorak bio bolji od Brentforda (2:0).

RUS, OLIMPIJSKI ŠAMPION, ŠOKIRAO SVET: Ovim potezom sludeo one koji dele sankcije Rusima

RUSIJA i Ukrajina su i dalje izvori najvažnijih vesti na svetu, zbivanja iz tih država se prate iz minuta u minut, uživo, ali postoje i prateći događaji do kojih su dovela vojna dejstva, a koji privlače ogromnu pažnju svetske javnosti. Sport je jedan od segmenata života na koje je rat takođe uticao, a predstojeće Olimpijske igre - Pariz 2024, posebno su zanimljive ovih dana, zbog "ruske situacije".

24. 04. 2024. u 13:44