KANGA PRAZNIH RUKU U GAMBIJI: Gabon poražen u Afričkom kupu nacija

16. 11. 2020. u 22:11

ISPLATIO se Gambiji nesportski gest pre utakmice protiv Gabona, došli su do važne pobede od 2:1 protiv konkurenta za prvo mesto Gabona.

КАНГА ПРАЗНИХ РУКУ У ГАМБИЈИ: Габон поражен у Афричком купу нација

Iako su svi igrači i članovi stručnog štaba imali negativne nalaze na koronavirus, svima su privremeno oduzeti pasoši. Dok su čekali proveru, neki igrači su spavali na podu aerodroma.

Domaćin je do vođstva stigao u 49. minutu golom Baroua. Fudbaler Crvene zvezde Gelor Kanga igrao je do 78. minuta utakmice, a samo minut posle njegovog izlaska Gambija je stigla do 2:0. Strelac je opet bio Barou. Gabon je u poslednjih desetak minuta stgao samo do počasnog gola Bruna Mange.

Gambija i Gabon imaju po sedam bodova, ali Gambija ima bolju gol razliku.