VELIKA SENZACIJA U NEMAČKOJ: I za Bajern igraju samo ljudi, Hofenhajm pregazio šampiona Bundeslige (VIDEO)

Č. V.

27. 09. 2020. u 17:40

FUDBALERI Hofenjama priredili su veliko iznenađenje pošto su pobedili Bajern sa 4:1 na svom terenu u 2. kolu Bundeslige.

ВЕЛИКА СЕНЗАЦИЈА У НЕМАЧКОЈ: И за Бајерн играју само људи, Хофенхајм прегазио шампиона Бундеслиге (ВИДЕО)

Ovo je dokaz da i za tim iz Minhena igraju samo ljudi, jer je su pre ovog neuspeha imali 33 vezana meča u kome nisu osetili gorčinu poraza. U tom neverovatnom nizu izabranici Hansija Flika su pobedili na 32 meča, a remizirali su samo sa Lajpcigom.

Poslednji put su poraženi 7. decembra prošle godine od Mehnengladbaha sa 2:1.

Pokazao je Hofenhajm da može da igra protiv Bajerna i ne samo to - već i da može da se pobedi.

Domaćin je do prednosti stigao u 16. minutu kada je Bičakčić odlično skočio i glavom savladao Nojera, posle sjanog centaršuta Gajgera iz kornera.

Nisu izabranici Sebastijana Henesa pomišljali da se povuku, hteli su da dupliraju prednost i to su uradili u 24. minutu preko Dabura.

Od tog momenta je krenuo tim iz Minhena da napada i što pre popravi rezultat. To se dogodilo u 36. minutu, a strelac za goste bio je Kimih. Prelep gol postigao je reprezentativac Nemačke.

Očekivalo se da će Bajern u drugom delu krenuti da juriša ka golu Baumana. No, umesto toga Hofenhajm je postigao još dva pogotka - oba su bila delo fenomenalnog Andreja Kramarića. Hrvat je sa ta dva pogotka stigao do pet u prvenstvu i trenutno je prvi strelac Bundeslige.

Posle ovog kola Hofenhajm ima dve pobede, dok su Bavarci nakon razibijanja Šalkea (8:0) doživeli prvi neuspeh i to kakav.