"ORLIĆI" BEZ EP: Bugarska pobedila Srbiju u Gornjem Milanovcu

08. 09. 2020. u 22:16

MLADA fudbalska reprezentacija Srbije ostala je bez šanse da se plasira na Evropsko prvenstvo.

ОРЛИЋИ БЕЗ ЕП: Бугарска победила Србију у Горњем Милановцу

Izabranici Ilije Stolice poraženi su od Bugraske sa 1:2 u Gornjem Milanovcu. Drugoplasirana selekcija Poljske sada ima osam bodova više i utakmicu manje dva kola pre kraja kvalifikacija.

Jasno je da Srbija nema više teoretske šanse da se domogne EURA za mlade, pa će poslednja dva duela za našu selekciju biti bez rezultatskog značaja.

Nisu "orlići" igrali kako se od njih očekivalo s obzirom na to da im je ovaj meč bio poslednji da uhvate šansu za plasman na Evropsko prvenstvo.

Gosti su do prednosti došli u najgorem trenutku po Srbiju. Igrao se 45. minut kada je Ilijan Ilijev doveo Bugarsku u vođstvo.

Trgli su se malo naši fudbaleri u drugom delu, ali je rival bio taj koji je duplirao prednost. U 64. minutu je Kalojan Krastev povisio na 0:2 i već tada je bilo jasno da će "orlići" teško izbeći poraz.

Minut pre gola na teren je ušao Željko Gavrić i uneo je živosti u igru srpskog tima. Fudbaler Crvene zvezde je bio taj koji je fauliran u kaznenom prostoru rivala, a najstrožu kaznu je u pogodak pretvorio Luka Ilić u 86. minutu.

Pokušala je Srbija da izbegne poraz, no mnogo vremena nije bilo, pa je Bugarska osvojila ceo plen u Gornjem Milanovcu.

Naša reprezentacija sada zauzima četvrto mesto na tabeli sa osam bodova, Bugarska je treća sa 11.