BILO JE TEŽE SA BRAZILCIMA: Nemci Miler, Nojer i Boateng ispisali zlatne stranice i na SP 2014. godine
KADA budu jednog dana uživali u penziji, Tomas Miler, Manuel Nojer i Džerom Boateng naslednicima će moći sa najvećim zadovoljstvom da pričaju kako su bili akteri dve najspektakularnije fudbalske pobede u 21. veku.
Foto: AP
Na Mundijalu 2014. su sa "pancerima" razmontirali Brazil u Riju (7:1), a sinoć su uradili još jednu neverovatnu stvar i Barseloni ubacili čak gol više (8:2).
Napadač Miler (30) jednom je zatresao mrežu domaćina SP pre šest godina, a protiv Katalonaca je udvostručio učinak.
- Na utakmici sa Brazilom nismo tako sigurno kontrolisali igru kao sada sa Barsom - rekao je Miler. - I taj meč je prošlost, i ne bih o tome da pričam. Hoću da govorim o ovoj posebnoj pobedi. Naša partija je bila fantastična, rezultat sjajan. Možda je najbitnije što smo išli do granica naših mogućnosti, svako je dao najviše što je mogao.
Bavarci su došli na dva koraka do šeste evropske titule, a prve posle 2013. Sledeći meč igraju u sredu (21.00), kada je na programu polufinale.
- Lepo nam je trenutno, uživamo. Međutim, moramo brzo da se odmorimo i oporavimo. Mnogo smo učinili, ali to ništa ne znači za narednu utakmicu, koju počinjemo rezultatom 0:0. Potrebno je da ostanemo skromni, hladnokrvni i rasterećeni, i sa pozitivnim mislima - zaključio je Miler, koji je u karijeri pet puta igrao protiv Katalonaca i isto toliko puta im zatresao mrežu.
ZABAVNO JE VIDETI TUŽNOG LEA
VEZISTA Bajerna Leon Gorecka pomalo je prešao granicu fer-pleja odgovorom na pitanje nemačkih novinara da li mu je bilo žao videti Mesija kako pognute glave napušta teren.
- To me nimalo nije dotaklo. Naprotiv, baš mi je bilo zabavno videti takvog Mesija - rekao je 25-godišnji Gorecka.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
PONIŽEN U ISTORIJU: Trener Barselone dobio ocenu koju ugledni "Lekip" nikada nije dao
15. 08. 2020. u 17:21
IGRA MAČKE I MIŠA: Bajern pregazio i ponizio tužnu Barselonu
14. 08. 2020. u 20:30 >> 23:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ZVEZDA POČINjE EVROPSKU MISIJU: Larn ne sme predstavljati problem "crveno-belima" ako misle da se plasiraju u LŠ
Crvena zvezda u utorak započinje novu evropsku sezonu gostovanjem Larnu u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Na stadionu "Inver park" severnoirski šampion pokušaće da nastavi svoj istorijski pohod, ali će protiv sebe imati daleko iskusnijeg rivala, koji želi da već u prvom meču napravi veliki korak ka narednoj rundi (21.00).
21. 07. 2026. u 07:06 >> 07:06
FUDBALSKI SVET ZAVIJEN U CRNO! Preminuo legendarni engleski reprezentativac!
Samo dan posle završetka Svetskog prventstva u fudbalu stigle su tužne vesti sa Ostrva.
20. 07. 2026. u 16:32
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
21. 07. 2026. u 22:20 >> 23:04
Komentari (1)