PRVI FINALISTI: Brentford srušio Svonsi, čekaju pobednika duela Fulama i Kardifa

Beta

29. 07. 2020. u 23:25

FUDBLERI Brentforda plasirali su se večeras u finale plej-ofa Čempionšipa, pošto su u revanš utakmici polufinala na svom terenu pobedili Svonsi sa 3:1.

ПРВИ ФИНАЛИСТИ: Брентфорд срушио Свонси, чекају победника дуела Фулама и Кардифа

Ilustracija sport Foto Dephositos

Brentford je prošao dalje ukupnim rezultatom 3:2, pošto je u prvoj utakmici Svonsi pobedio sa 1:0.

Domaći su poveli u 11. minutu golom Olija Votkinsa, a prednost je udvostručio Emilijano Markontes. Treći pogodak postigao je Brajan Mbeumo u 46. minutu, a jedini strelac u ekipi Svonsija bio je Rijan Bruster u 78. minutu.

Brentford je večeras poslednji put igrao na svom Grifin Parku, koji je bio dom kluba još od 1904. godine.

U finalu za plasman u Premijer ligu Brentford će 4. avgusta na Vembliju igrati protiv pobednika sutrašnjeg duela Fulama i Kardifa.

U prvoj utakmici Fulam je pobedio sa 2:0.