IZNENAĐENJE U FA KUPU: Obamejang srušio Siti i poslao Arsenal u finale

Beta

18. 07. 2020. u 22:43

FUDBALERI Arsenala plasirali su se u finale FA kupa, pošto su večeras na Vembliju pobedili Mančester siti sa 2:0.

ИЗНЕНАЂЕЊЕ У ФА КУПУ: Обамејанг срушио Сити и послао Арсенал у финале

Oba pogotka u prvom polufinalu FA kupa postigao je Pjer Emerik Obamejang, u 19. i 71. minutu.

Siti je u prvom poluvremenu imao više loptu u svom posedu, ali je Arsenal bio opasniji, dok ekipa Pepa Gvardiole nije nijednom zapretila.

Obamejang je u 19. minutu doneo prednost Arsenalu, nakon što je odličnu loptu u kazneni prostor postao Nikolas Pepe.

Siti je bolje zaigrao u drugom poluvremenu, agresivnije, pokušavali su Sterling, Marez i Silva, ali nije uspeo da pogodi mrežu Arsenala.

Umesto izjednačenja, Obamejang je u 71. minutu pogodio za 2:0. Tirni i Pepe su razmenili dupli pas, nakon čega je Tirni poslao loptu ka Obamejangu koji je pretrčao čuvare i ostao sam ispred golmana Sitija i nije mu bilo teško da pogodi.

Posle tog pogotka Obamejanga, branilac trofeja je na sve načine pokušavao da smanji rezultat, ali je Arsenal uspeo da se odbrani.

U drugom polufinalu, sutra od 19.00, sastaju se Mančester junajted i Čelsi.