DA LI JE MOGUĆE?! Evo šta je sad uradila mlada fudbalska reprezentacija Srbije

26. 03. 2024. u 19:55

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije je odigrala vrlo buran meč sa Severnom Irskom u kvalifikacijama za "UEFA U21" Evropsko prvenstvo, a konačan rezultat bio je kakav je malo ko očekivao - gosti, koji su ostvarili samo jedan trijumf u poslednjih 13 utakmica, nokautirali su ekipu selektora Ljubinka Drulovića pobedivši je sa 1:2 (1:0).

ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ?! Ево шта је сад урадила млада фудбалска репрезентација Србије

Screenshot / TV Arena sport

Na novom stadionu u Leskovcu, čije su tribine bile više nego solidno popunjene tokom ovog meča za šampionat Evrope koji će biti održan 2025. godine u Slovačkoj, "orlići" su posle nedavnog kiksa u vidu remija sa Luksemburgom - poveli.

Igrao se 39. minut kada su naše fudbalske nade izvele vrlo lepu akciju po levom krilu, a to je golom krunisao Stefan Mitrović:

Međutim, Severni Irci su, nakon 15-minutnog predaham zaigrali kao preporođeni po povratku iz svlačionica.

Ređali su se njihovi dobri napadi, a najbolji su izveli u 56. minutu.

Tada je Čarli Alen krunisao inicijativu svoje ekipe posle Stjuartovog sjajnog dijagonalnog dodavanja s levog krila:

Posrtanje "orlića" se tu nije zaustavilo.

Nakon dve neiskorišćene solidne pozicije za drugo srpsko vođstvo, svoju šansu iskoristili su gosti.

Samo 14 minuta nakon izjednačenja, ekipa koja je na prethodnih pet kvalifikacionih utakmica postigla ukupno dva gola, dala je Srbiji drugi gol na ovom meču.

Učinio je to Farkuhar, atraktivno izvevši lob glavom posle kornera sa desne strane:

Time je i postavljen konačan rezultat, jer Drulovićevi izabranici nisu uspeli da u završnici daju gol, što zbog svojih rešenja u solidnim situacijama, a što jer je debitant među stativama Severne Irske, Pirs Čarls iz Šefild venzdeja, zaustavio sve udarce koji su išli u metu.

I, šta sad?

Prvo mesto na tabeli grupe F kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine starosti drži Ukrajina sa maksimalnih 18 bodova, dok 15 ima drugoplasirana Engleska. Srbija je ostala treća sa 10 bodova, Severna Irska je stigla do šest, a iza su Luksemburg sa četiri i Azerbejdžan sa tri.

Na prvenstvo direktno ide samo prvoplasirana selekcija, a drugoplasirana - možda.

Imajući u vidu da Srbija treba dvaput da igra sa dosad neporaženom Ukrajinom, kao i sa Azerbejdžanom, a da "juri" Engleze od kojih je nedavno izgubila sa čak 9:1, jasno je da su šanse da se "orlići" nađu na šampionatu Evrope samo teoretske.

Sve fudbalu, ali i sportu generalno, pratite na sportskim stranicama portala "Novosti".

Na sasvim ste dobrom mestu.

BONUS VIDEO: Nestvarno - ovo su Rusi zasvirali kada su fudbaleri Zvezde izašli na teren u Sankt Peterburgu