SUPERLIGA SRBIJE: TSC pobedio u derbiju kola, Železničar šokirao Vojvodinu

05. 11. 2023. u 18:27

FUDBALERI TSC-a prekinuli su niz od devet mečeva bez pobede u svim takmičenjima. Ekipa iz Bačke Topole je kao gost savladal Čukarički sa 2:0 u 14. kolu Superlige Srbije.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: ТСЦ победио у дербију кола, Железничар шокирао Војводину

Izabranicima Žarka Lazetića je 23 minuta bilo potrebno da dođu do prednosti. Mrežu "brđana" zatresao je Aleksandar Ćirković. Do odlaska na odmor promene rezultata nije bilo.

Trijumf za TSC potvrdio je Miloš Cvetković u 83. minutu. Vicešampion Srbije nalazi se na trećem mestu na tabeli sa 26 bodova, Čukarički je peti sa 17.

U drugoj utakmici dana, Vojvodina je remizirala na "Karađorđu" sa Železničarom iz Pančeva 2:2.

Delovalo je da će Novosađani upisati ubedljiv trijumf posle sjajnog otvaranja utakmice. Već nakon 14 minuta na semaforu je pisalo 2:0 zahvaljujući Radomiru Milosavljeviću i Aleksi Vukanoviću.

Drugo poluvreme su obeležili gosti. Najpre je Đorđe Šušnjar u 63. minutu smanjio prednost, a veliki bod Železničaru doneo je Ivan Lakićević u 76.

Vojvodina je na četvrtom mestu na tabeli sa 19 bodova, Pančevci zauzimaju 15. poziciju sa 11 bodova.

BONUS VIDEO: Zvezda kao kod svoje kuće - navijačka podrška i himna crveno-belih sa razglasa