NIŠLIJE ČEKALE, PA DOČEKALE! Kakav preokret u Lučanima, Vojvodina ubedljiva na Karađorđu

A. I.

22. 10. 2023. u 20:01

FUDBALERI Radničkog iz Niša nakon preokreta savladali su Mladost iz Lučana 2:1. Vojvodina je ubedljivo na svom terenu savladala Radnik iz Surudlice 3:0

НИШЛИЈЕ ЧЕКАЛЕ, ПА ДОЧЕКАЛЕ! Какав преокрет у Лучанима, Војводина убедљива на Карађорђу

Dva duela 12. kola Superlige Srbije odigrana su u večernjem terminu. Radnički iz Niša gostovao je Mladosti, gde su Nišlije dočekale pobedu i to nakon preokreta u svega 10 minuta.

Poveo je domaćin u 35. minutu golom Patrika Frajdeja Ezea sa "bele tačke". Domaćin je u prvom poluvremenu bio bolji rival, ali do poluvremena nije bilo promene rezultata.

U drugom poluvremenu zaigrala je četa Nikole Trajkovića znatno bolje. Pogodio je Vanja Ilić prečku, a u 71. minutu Miljan Škrbić doneo je izjednačenje "Realu sa Nišave". Deset minuta kasnije imao je Ilić više sreće, uspeo je da matira golmana domaćih za 2:1.

Do kraja je imao domaćin šansu da poravna rezultat, ali je Varjačić iz prekida pogodio prečku.

Poslednju pobedu Nišlije su ostvarile protiv IMT iz Beograda 17. septembra.

Vojvodina je u prvom poluvremenu rešila pitanje pobednika. Već u osmom minutu vođstvo im je doneo Norman Kembel.

Tri minuta kasnije nekadašnji fudbaler Zvezde Aleksa Vukanović uvećao je na 2:0, da bi Radomir Milosavljević u drugom minutu nadoknade prvog perioda postavio konačnih 3:0.

Nišlije na Čairu u subotu dočekuju Spartak iz Subotice, a Vojvodina gostuju dan kasnije Čukaričkom.

BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“