BENZEMA ĆE TUŽITI MINISTRA: Optužbe da je francuski as blizak organizaciji "Muslimanska braća"
Advokat francuskog fudbalera Karima Benzeme najavio je tužbu protiv ministra unutrašnjih poslova ove zemlje Žeralda Darmanena koji ga je optužio da je u vezi s islamističkom organizacijom "Muslimanska braća".
FOTO: Printskrin
- Gospodin Benzema je u notornoj vezi sa "Muslimanskom braćom", to svi znaju – izjavio je između ostalog francuski ministar, istakavši da je ova organizacija "širi atmosferu džihada".
Istakao je i da ga već više sedmica naročito zanima ovaj slučaj. Francuski mediji prenose neimenovane izjave iz ministrovog okruženja da se Benzema poslednjih godina okrenuo čvršćem učenju islamske ideologije, a pominju i činjenicu da ne peva "Marseljezu" u dresu reprezentacije. Društvenim mrežama kruže i Benzemini snimci u tradicionalnoj muslimanskoj odeći na hadžiluku u Meki.
Slikao se, kažu, i sa imamom iz francuskog grada Mo kod koga je bio izvršen pretres u vreme kada je ubijen profesor Samijel Pati. Takođe, izvučeno je i njegovo "lajkovanje" poruke ruskog MMA borca Habiba Nurmagomedova koji je oštro kritikovao karikature protiv proroka Mohameda.
Naročito je pod lupom bila Benzemina poruka u vezi s trenutnom situacijom u Gazi.
- Sve naše molitve upućene su stanovnicima Gaze, još jednom žrtvama nepravednih bombardovanja, koja ne štede ni žene, ni decu – napisao je Benzema kome zameraju to što nije pomenuo i žrtve u Izraelu.
Zbog svega, senatorka desničarskih republikanaca Valeri Boaje zatražila je čak da više ne igra za reprezentaciju.
- Ne vidim kao bi i dalje mogoa da nosi boje Francuske. Kada smo popularni i kada imamo utoliko uticaja na mlade, imamo obavezu da ne sklapamo pakt s neprijatljem – kazala je senatorka, koja je ča predložila da se Benzemi oduzme francusko državljanstvo, što su advokati glatko odbili kao mogućnost, ističući da to nije moguće iz prostog razloga što je rođeni Francuz.
- Karim Benzema nema nikakav kontakt, ni izbliza, ni izdaleka, sa "Muslimanskom braćom". Stvari su jednostavne. Neverovatno je šta je izrečeno – istakao je Benzemin advokat Iv Ig Vižije i najavio tužbu protiv ministra zbog pogrešnih informacija i javne uvrede.
Preporučujemo
BRUTALNO! Nestvarna partija Nikole Jokića, ovo samo Srbin može (VIDEO)
12. 12. 2025. u 06:20
ANRI OŠTRO PO SALAHU: Moraš da štitiš klub, o problemima se ne priča javno
11. 12. 2025. u 23:10
SAKRAMENTO "LEŽI" NIKOLI JOKIĆU: Najbolji igrač današnjice obožava da igra protiv Kingsa
NOVO dominantno izdanje najboljeg košarkaša današnjice očekujemo na večerašnjem meču Sakramenta i Denvera koji se sastaju u "Golden 1 centru" četiri sata posle ponoći.
11. 12. 2025. u 13:30
AUSTRIJA JE ZAPANjENA: Evo šta su "delije" upravo uradile u Gracu (FOTO/VIDEO)
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč "delije" su iznenadile lokalnu javnost.
11. 12. 2025. u 17:18 >> 17:40
KRAH - IBRAHIMOVIĆ OSTAJE BEZ NOVCA: Uložio milione u novi biznis - sve propalo
ZLATAN Ibrahimović je započeo biznis koji ne ide onako kako je planirano.
11. 12. 2025. u 11:24
Komentari (0)