FULAM TONE BEZ MITROVIĆA Het-trik Holanda i Sona, Siti i Totenhem častili "petardama"

02. 09. 2023. u 18:32

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su ekipu Fulama 5:1, u utakmici četvrtog kola Premijer lige, uz het-trik Erlinga Holanda. Tri gola postigao i Korejac Son u pobedi Totenhema u Barnliju 5:2. Čelsi na svom terenu poražen od Notingema 1:0, Brentford i Bornmut podelili bodove 2:2.

ФУЛАМ ТОНЕ БЕЗ МИТРОВИЋА Хет-трик Холанда и Сона, Сити и Тотенхем частили петардама

Tanjug/AP

Posle utakmice bez postignutog gola, Erling Holand upisao je het-trik i pomogao Mnačester sitiju da dođe do ubedljivog trijumfa protiv Fulama 5:1, u četvrtom kolu Premijer lige.

Hulijan Alvarez načeo je ekipu iz Londona, izjednačio je Rim, a Ake doneo prednost "građanima" pred poluvreme.

U nastavku je na terenu postojao samo jedan tim, a Holand je uspeo da upiše het-trik i sačuva ekipi Pepa Gvardiole prvo mesto na tabeli. Dok Fulam tone sve dublje bez Aleksandra Mitrovića.

Ubedljiv je bio i Totenhem na gostovanju u Barnliju - 5:2.

Foster je doneo prednost domaćinu, ali je londonski tim je do poluvremena preokrenuo golovima Sona i Romera.

U nastavku je Son kompletirao het-trik, a u listu strelaca upisao se i Džejms Medison.

Konačan rezultat meča postavio je Braunhil u poslednjim trenucima meča.

Čelsi je poražen na svom terenu od Notingem Foresta, a jedini pogodak na "Stamford bridžu" delo je Elange, koji je mrežu Sančeza zatresao u 48. minutu.

Brentford i Bornmut igrali su 2:2, koliko je bilo i u prvoj utakmici dana u duelu Šefild junajteda i Evertona.